• Diğer

Gündem

Mesafe koymasını isteyenlere 3 soru yöneltti

Selahattin Demirtaş, HDP'nin PKK ile arasına mesafe koymasını isteyenlere 3 soru yöneltti

Mesafe koymasını isteyenlere 3 soru yöneltti

10 Eylül 2022 14:31
-A

+A

 
2016'dan beri tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP'li Gürsel Tekin'in başlattığı "HDP'ye bakanlık verilebilir" tartışmalarına ilişkin bir yazı yayınladı. Yazısında "HDP, PKK'nin uzantısı ya da siyasi kolu değildir" diyen Demirtaş, HDP'den terörle arasına mesafe koymasını isteyenlere 3 soru yöneltti.
 
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir canlı yayında "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusuna "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" diye yanıt vermişti. Bu sözler siyasette yeni bir tartışma konusu olmuş ve İYİ Parti'den de tepki gelmişti.
 
"HDP, PKK'NIN UZANTISI YA DA SİYASİ KOLU DEĞİLDİR"
4 Kasım 2016'dan itibaren tutuklu olan DP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gürsel Tekin'in tarışma yaratan sözlerine ilişkin T24'e "HDP sorunu!" başlıklı bir yazı yazdı. Yazısında Demirtaş "Kesişen sosyolojiye rağmen HDP, PKK'nin uzantısı ya da siyasi kolu değildir" dedi.
 
DEMİRTAŞ'TAN 3 SORU
Yazısında Demirtaş, "HDP ile memleketin sorunlarını ve çözümlerini konuşmak için 'önce terörle arana mesafe koy" saçmalığını dayatanlara şunları sorup cevabı da onlardan bekleyelim" diyerek 3 soru yöneltti.
 
Demirtaş'ın yönelttiği 3 soru şu şekilde:
 
Erdoğan, Öcalan ile resmi olarak görüşürken Öcalan'dan "terörle arasına mesafe koymasını" istemiş olabilir mi?
Erdoğan, PKK ile resmi olarak görüşürken PKK'den PKK ile arasına mesafe koymasını istemiş olabilir mi?
Peki siz HDP'ye "terörle arana mesafe koy!" diye gürlediğinizde (!) HDP ne diyor? "Hayır, ben terörden yanayım, terör ilelebet sürüp gitsin istiyorum" mu diyor? Yoksa "Gelin el ele verelim, silah meselesini siyasi yollarla çözüp iç barışı sağlayarak demokrasiyi büyütelim" mi diyor?
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku