• Diğer

3. Sayfa

Kusur bende değil BDDK'da

Çiftlik Bank davasının bir numaralığı sanığı Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın: Kusur bende değil BDDK'da

Kusur bende değil BDDK'da

9 Haziran 2022 14:46
-A

+A

Binlerce kişinin dolandırıldığı Çiftlik Bank davası sanığı "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın, bankacılık kanuna muhalefetten de yargılanıyor. "Bank" ismini kullandıkları iddiasıyla açılan davada Mehmet Aydın kendisini ''Burada kusurlu olan BDDK'nın kendisidir'' diyerek savundu ve beraatini talep etti.

Binlerce kişinin dolandırıldığı Çiftlik Bank sistemindeki 'Bank' adını izinsiz kullandıkları gerekçesiyle "5411 sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık" suçundan 3 yıla kadar hapis talebiyle yargılanan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın yargılanmasına devam edildi.
 
"TOSUNCUK" DURUŞMAYA SEGBİS İLE BAĞLANDI

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın'ın, binlerce kişiyi dolandırdıkları Çiftlik Bank sistemindeki 'Bank' adını izinsiz kullandıkları gerekçesiyle "5411 sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık" suçundan 3 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, başka suçtan tutuklu Mehmet Aydın ve Fatih Aydın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile bağlanırken, müşteki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu avukatı ile sanık Mehmet Aydın'ın avukatı salonda hazır bulundu. Duruşmada savunma yapan sanık Fatih Aydın, "Neyle bizi suçladırlar anlamadım" dedi.
 
 
"BİZ OYUN HİZMETLERİ SATIŞI YAPTIK"

Duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Aydın, "Ben sıradan bir vatandaş olarak başladığım iş nedeniyle gerekli yerlere başvuru yaptım. Çiftlik Bank ismini bana tescillediler. Daha sonra Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 7 tane çiftlik açtım ve tabelaları oluşturdum. Bu tabelaları asmadan önce belediyelerden izin aldım. Türkiye'de 160 tane şarküteri bayiliği açıldı. Bunlar da belediyelerden izin alarak tabelaları astılar. Ne zaman ki hakkımızda kötü haberler çıkmaya başladı, BDDK sorun oluşturmaya başladı. Bu ismi kullandığım süre zarfında bankacılık faaliyetinde bulunmadım. Para toplamadım. Biz oyun hizmetleri satışı yaptık. Karşılığında da fatura kestik. Bu para toplama değildir. Beraatimi talep ediyorum" dedi.
 
DİĞER CELSEYE KATILMAK İSTEMEDİ

Mehmet Aydın diğer celse duruşmaya katılmak istemediğini söylerken Fatih Aydın katılmak istediğini belirterek "Merak ediyorum bu işleri" dedi. Mahkeme, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku