• Diğer

3. Sayfa

Kurduğu tezgah mide bulandırdı

6 erkek çocuğunu istismar eden futbol antrenörüne 90 yıla kadar hapis istemi! Kurduğu tezgah mide bulandırdı

Kurduğu tezgah mide bulandırdı

2 Kasım 2022 18:22
-A

+A

 
Mersin'de yaşları 12 ile 15 arasında değişen 6 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan futbol antrenörü hakkında 90 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Antrenörün okullara giderek futbol maçlarını izlediği ve çocuklarla bu şekilde tanışarak iletişim kurduğu öğrenildi. Korkunç olayın, çocukların okuldaki rehber öğretmenlerine anlattıkları sonrası ortaya çıktığı da iddianameye yansıdı.
 
Mersin'de bir amatör futbol kulübünde antrenör olan H.B., 2021 ve 2022 yıllarında aynı okuldan 6 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Mağdur çocukların okuldaki rehber öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıkan istismar olayının ardından antrenör H.B. tutuklandı.
 
FUTBOL MAÇLARINI İZLEYİP İLETİŞİM KURMUŞ
H.B., hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Mersin 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.İddianamede, H.B.'nin çocukların okuluna giderek futbol maçlarını izlediği, bu şekilde iletişim kurduğu ve tanıştıkları belirtildi. Futbol antrenörünün 90 yıla kadar hapsi istendi.
 
İDDİALARI REDDETTİ
İddianamede çocukların, H.B. tarafından çeşitli şekilde cinsel istismara maruz kaldıkları, H.B.'nin ise iddiaları reddettiği ifadeleri yer aldı. Savcılık, H.B.'nin ayrı ayrı 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan cezalandırılmasını talep etti. Dava, aralık ayında görülmeye başlanacak.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku