• Diğer

Yerel

Krizleri öngören adam Mehmet Balduk!

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği önemli değerlerinden biri olan Mehmet Balduk, kriz zamanlarının ağabeyi ve insanları birleştiren güç oldu.

Krizleri öngören adam Mehmet Balduk!

25 Ekim 2021 10:41
-A

+A

Kahramanmaraşlı herkesin sevgisini ve takdirini kazanan, tüm hayatını şehrine vakfeden İş İnsanı Mehmet Balduk, bu zamana kadar ekonomik ve sosyolojik tüm krizlerde insanları bir araya getiren ve sorunların çözümü için yol gösteren adam oldu. Kahramanmaraş’ın sanayileşmesinde ve atılımında yine onun imzası var. Dış etkenlerin Kahramanmaraş’ı karıştırmak için harekete geçtiği dönemlerde tüm şehrin Alevi kardeşlerimizin etrafında kenetlendiği ve hatta ortak bildiri hazırlayacak kadar birbirlerine sarıldıkları ortamı hazırladı ve bunu tüm Türkiye’ye gösterdi. Her krizde Kahramanmaraş’lı herkes Mehmet Balduk’un önderliğinde bir araya geldi. Kahramanmaraşlının kardeşliğini Türkiye de ki tüm Ulusal Basın Yayın organlarında bir bildiri yayınlatarak ilan etti. Bu bildiri de şehirde yaşayan tüm grupların ortak imzası ve net mesajı vardı. Yani o dönemlerde Kahramanmaraş üzerinden oynanmaya çalışılan kirli oyunu da Mehmet Balduk’un çabaları bozdu.
 
2001 Krizinde Mehmet Balduk çözümü!
 
2001 yılında Türkiye’nin Ekonomik açıdan kaosa sürüklendiği ve hala hafızalarımızda kötü izleri bulunan bir ortamda İş İnsanlarını topladı ve 500 ton buğday Kahramanmaraş’ta fabrikalarda çalışan emekçilere dağıttırdı. Öylesine zor bir dönemde şehrin tüm katmanlarını bir sözü ile birleştiren Mehmet Balduk bu krizin atlatılmasında da başrol oynadı.
 
Kahramanmaraşspor kapanmak üzereyken yine devreye girdi!
Mali açıdan tam bir kriz yaşayan ve liglere katılamayacak duruma gelen borç batağında ki Kahramanmaraşspor’a el uzattı. Bir şartı vardı. Kahramanmaraşspor’da kendi çocukları oynayacak. Takım düşecekse kendi çocukları yeniden çıkaracak. Takıma gereken tüm para ve ödemeleri sadece birkaç saat içerisinde çözerek tüm şehre duyurdu. Kulübe gelen tüm paralar doğrudan oyuncu ve hocalara ödendi. O sezon Kahramanmaraşlı gençler arkalarında ki bu güçle Kahramanmaraşspor’u rahatça ligde tuttu.
 
2021 Ekonomik sorunlarda çalışanları rahatlatacak hamle Mehmet Balduk’tan geldi!
2021 yılının ilk çeyreğinde yaşanan Ekonomik darboğazı öngördü ve Mayıs ayı itibariyle tüm çalışanlarına ek ödemeler yaparak geçim desteği adımını attı. Mehmet Balduk bu adımı attıktan 6 ay sonra tüm İş İnsanlarını çalışanlarına ekonomik geçim desteği vermeye başladı. Yani Mehmet Balduk, her zaman krizleri öngördü ve herkesten önce önlem alarak yine rol model oldu. Her zaman Kahramanmaraş’ın  ağabeyi ve aranılan adamı oldu. Başı sıkışan, kafası karışan, anlaşması bozulan herkes Mehmet Balduk’un hakemliğini ve sözünü kanun bildi. İyi ki varsın EFSANE BAŞKAN MEHMET BALDUK!

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku