• Diğer

Yaşam

Kızına yapılan yardımlarla ilgili korkunç detay ortaya çıktı!

Emine Bulut olayında son dakika gelişmesi yaşandı!

Kızına yapılan yardımlarla ilgili korkunç detay ortaya çıktı!

9 Eylül 2019 14:33
-A

+A

Vahşice öldürülen Emine Bulut olayında bu sefer farklı bir son dakika gelişmesi yaşandı. Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına yapılan yardımların korunması adına kayyum olarak atanan Enver Kılıç, yapıldığı iddia edilen bağışların mahkemenin belirlediği hesaba gönderilmediği için miktarını ve hangi yolla gerçekleştirildiğinin izlenemediği açıklamasını yaptı. İşte konu ile ilgili son dakika detayları..

Kırıkkale'de vahşice katledilen Emine Bulut olayına ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına yapılan yardımlarla ilgili şoke eden açıklamalar yapıldı. Mahkeme tarafından belirlenen hesaba hangi yolla ne kadar miktar ödendiğinin izlenemediğini belirten Enver Kılıç konu ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. İşte şoke eden açıklamalar…

Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, Kırıkkale 1. Sulh Hukuk Mahkemesinin 29.08.2019 tarih ve 2019/886 esas sayılı kayyum tayini davasında F.B.V'ye tedbiren yönetim kayyumu atandığı hususunun kamuoyunun bilgisi dahilinde olduğunu belirtti.
 
Mahkemenin atamaya ilişkin ara kararı doğrultusunda 29 Ağustos-6 Eylül arasında, tarafından yürütülen faaliyet, takip ve tespitleri basın yoluyla paylaşma gereği duyduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Olay mağduru F.B.V'ye muhtelif medya unsurları aracılığı ile yapıldığı söylenen bağışlar, mahkeme tarafından açılan hesaba yapılmadığı için kime, hangi yolla, ne miktarda gerçekleştirildiği izlenememektedir. Yapıldığı veya yapılacağı söylenen bağışların Kırıkkale Vakıfbank Şubesinde açılan IBAN TR97 0001 5001 5800 7309 2156 25 nolu hesaba yapılması, sair bankalar ya da hesaplarda bağış adı altında bir meblağ var ise denetim ve gözetimi mahkemeye ait bu hesaba aktarılması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın yardıma yönelik teşebbüslerini sorgulamak mümkün olmamakla birlikte yapılan bağışların mağdur dışında birilerinin eline ya da hesabına yapılması denetimi ortadan kaldırmakta, hesap verilebilirliği imkansız hale getirmektedir."

Kılıç, halen gündemde olan bu konuda oluşan algı ve bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek, yapılmış ve yapılacak yardımların olay mağduruna hizmet etmesini sağlamak için bu bildirinin kamuoyuna duyurulduğunu aktardı.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku