• Diğer

Gündem

Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz

Profesörden başörtülü kadınların oluşturduğu müzik grubu için skandal paylaşım: Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz

Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz

13 Ocak 2023 15:01
-A

+A

 
Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun başörtülü kadınların kurduğu müzik grubu Akşam ile ilgili paylaşımı sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Genç kızların konserinden bir görüntüyü paylaşan Sofuoğlu, "Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz. Neslimizi muhafaza eyle Ya Rabbi..." ifadelerini kullandı.
 
Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.
 
PROFESÖRDEN TARTIŞMA YARATAN PAYLAŞIM
Başörtülü kadınların kurduğu Akşam isimli müzik grubunu hedef alan Prof. Dr. Sofuoğlu, konser videolarını paylaştığı gruba "Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz. Neslimizi muhafaza eyle Ya Rabbi..." sözleriyle tepki gösterdi.
 
"HEPİMİZİN ORTAK NOKTASI MÜZİK VE KADIN OLMAMIZ"
Ebubekir Sofuoğlu'nun hedef aldığı Akşam Grubu, verdikleri bir röportajda kendilerini şöyle tanımlamıştı: "Bizim tek ortak noktamız müzik. Kadın kadına, kadınlara özel müzik. Kadınları müziğe yönlendirici bir tarafımız. Geleneksel bir kadına daha uygun çünkü dışarıda konsere gitmekte zorlanabiliyor. Biz, 'herkes için bir alan olsun. Biz müziğimizi yapalım, dinleyici olarak kadınları alalım ve müzik yapmak isteyen kadınları sahneye alalım' diyoruz. Kimimiz sadece müzik yapmak için buradayız, kimimiz de muhafazakar kadınlarla bir araya gelip müzik yapmak için. Hepimizin ortak noktası müzik ve kadın olmamız."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku