• Diğer

Spor

Kime oy vereceğini açıkladı

"78 yaşındaki annemi evden aldılar" diyen ünlü yorumcu Önder Özen, kime oy vereceğini açıkladı

Kime oy vereceğini açıkladı

12 Mayıs 2023 22:55
-A

+A

 
 
Beşiktaş ve Fenerbahçe'de görev yapan ünlü futbol yorumcusu Önder Özen, seçimlere 2 gün kala yaptığı paylaşımlarla sosyal medyayı salladı. "2 yıl önce 78 yaşındaki annemi yazdığı bir yorum için evden alıp emniyete götürdüler" diyen Özen, milletvekili seçiminde Türkiye İşçi Partisi Sözcüsü Sera Kadıgil'e oy vereceğini açıkladı.
 
Uzun yıllar Fenerbahçe'de teknik ekipte görev yaptıktan sonra Beşiktaş'ta sportif direktör olarak çalışan Vole'nin ünlü yorumcusu Önder Özen, seçimler öncesi sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla gündem oldu.
 
"ANNEMİ EVDEN ALDILAR"
Önder Özen Tweet serisinin ilk paylaşımını, "2 yıl önce 78 yaşındaki annemi (22 yıl MEB'de devlet hizmeti vardır) evden alıp emniyete götürdüler. İfadesini aldılar. Suçu 4-5 yerden maaş alan bir milletvekilinin gazeteye konu olan haberinin altına yorum yazmakmış. Bir de utanmadan uzlaşma için para istediler. Avukat arkadaşımla dosyayı inceledik. Kendi kendime sordum; Adalet bunun neresinde?" ifadeleriyle yaptı.
 
"SERMAYEYE OYUM YOK"
Seçimlerde adayları incelediğini belirten Özen, "Oyumu isteyen adaylar (iktidar ya da muhalefetten) tüm sorunları çözeceğiz diyorlar. Üşenmedim baktım. Sanayici, turizmci, tüccar yani sermaye sahibi. Kusura bakmayın efendim. Sermayeye oyum yok. Oyumu isteyen diğer adaylar, üst düzey bürokratlar ya da serbest meslek sahibi. Yani avukat, doktor, mühendis vb. Yani üst gelir grubu. Sizlere işinizi layıkıyla yapıyorsanız saygım sonsuz ama üzgünüm. Size oy vermeyeceğim. Herkes seçimine saygı duyar. Kendi seçimime saygı beklerim. Güçlü bir muhalefet için kendi mahallemde Sera Kadıgil arkadaşım için sandığa gideceğim. Sonuçta sevdiğim stil gegenpress" sözleriyle görüşünü bildirdi.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Spora yeni dönem

Spora yeni dönem

10:20 - 6 Haziran 2023

Son maçına çıkıyor!

Son maçına çıkıyor!

09:47 - 6 Haziran 2023

"Ortalık karışacak"

"Ortalık karışacak"

12:42 - 1 Haziran 2023

Dünya, konuşuyor!

Dünya, konuşuyor!

13:41 - 31 Mayıs 2023

Kader günü

Kader günü

13:39 - 30 Mayıs 2023

Şartları zorlayacak!

Şartları zorlayacak!

14:26 - 29 Mayıs 2023

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku