• Diğer

Politika

Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

Liberal Demokrat Parti, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6'lı Masa'nın adayı olarak ilan edilmesinin ardından tarafını seçti. LDP'den yapılan açıklamada, "Ekonomi görüşleriniz her ne kadar uyuşmasa da mevcut şartlar ve söylemler çerçevesinde hukuka saygı, çağdaş laik demokrasi ve şeffaf bir meclis için desteğimizin Millet İttifakı'ndan yana olduğunu kamuoyuna açıklarız" ifadeleri yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

9 Mart 2023 01:23
-A

+A

 
 
Pazartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tam kadro bir araya gelen 6'lı Masa, cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıkladı. Masadaki diğer liderler ise cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacak.
 
YAVAŞ VE İMAMOĞLU'DA CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLARAK ATANACAK
6 partinin yayınladığı ortak metnin 12. maddesinde ise "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır." ifadeleri yer aldı.
 
LDP: MİLLET İTTİFAKI'NI DESTEKLEYECEĞİZ
Kılıçdaroğlu'nun adaylığının ilanı sonrası Liberal Demokrat Parti'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Seçimde Millet İttifakı'nı destekleyeceklerini açıklayan LDP'nin açıklamasında, "Ekonomi görüşleriniz her ne kadar uyuşmasa da mevcut şartlar ve söylemler çerçevesinde hukuka saygı, çağdaş laik demokrasi ve şeffaf bir meclis için desteğimizin Millet İttifakı'ndan yana olduğunu kamuoyuna açıklarız" ifadeleri yer aldı.
 
 
Anahtar Kelimeler : Politika, Güncel, Haberler, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku