• Diğer

Gündem

Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüştü!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Kılıçdaroğlu, KKTC’nin gelişmesine ve refah seviyesinin artmasına her zaman önem verdiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüştü!

7 Aralık 2018 14:09
-A

+A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KKTC temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı  tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edildi.
Kabulde konuşan Akıncı, KKTC'de yaşanan sel felaketinde 3 kişinin  öldüğünü, bir kişinin de kayıp olduğunu belirterek, acılar sarılır sarılmaz daha  planlı bir gelişim için çalışılması gerektiğini vurguladı.
Hayatın devam ettiğini dile getiren Akıncı, KKTC'de kurumların daha  iyiye gitmesi, demokrasi ve ekonomide daha üst seviyeye çıkmak için mücadele  edileceğini bildirdi.
"Müzakere var veya yok buradaki toplumun AB müktesebatına uyum  sağlamasının ne mahsuru var? Bunun herkese faydası var." ifadesini kullanan  Akıncı, hem Rum liderliğinin hem de AB yetkililerinin görevlerini yapmadıklarını  ve buna yardımcı olmadıklarını söyledi.
"CHP, KKTC'NİN ULUSLARARASI ALANDA TANINMASINI İSTİYOR"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da Akıncı'ya KKTC'de meydana gelen sel  felaketi nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ileterek, hayatını kaybedenlere  Allah'tan rahmet diledi.
Kılıçdaroğlu, partisinin her zaman Kıbrıs davasına sahip çıktığını,  KKTC'nin uluslararası alanda tanınmasını istediğini belirterek, AB yetkilileriyle  her görüşmelerinde KKTC'ye Doğrudan Ticaret Tüzüğü'nün neden uygulamaya  konulmadığını gündeme getirdiklerini söyledi.
Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kıbrıs konusundaki mücadelesine destek  verdiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "KKTC'nin gelişmesine ve refah  seviyesinin artmasına her zaman önem veriyoruz." ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu, KKTC'de öğrenim gören yabancı öğrencilerin, ülkelerine  döndüklerinde Kıbrıs'tan bahsederek daha çok tanınmasına fırsat yaratacaklarına  inandığını vurguladı.
Görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı  Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman ile de bir araya geldi.iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku