• Diğer

Politika

Kılıçdaroğlu, 15 kilometre yürüyecek

Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruz'un yıl dönümü nedeniyle 15 kilometre yürüyecek

 Kılıçdaroğlu, 15 kilometre yürüyecek

24 Ağustos 2022 13:47
-A

+A

 
Daha önce Ankara'dan İstanbul'a" adalet yürüyüşü" yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de Büyük Zafer'in yıl dönümü dolayısıyla Gençlik Kolları ve Afyon İl Başkanlığının düzenleyeceği yürüyüşe katılacak. 25 Ağustos gecesi gençlerle 15 kilometrelik yol yürüyecek olan Kılıçdaroğlu'nun son durağı Kocatepe Anıtı olacak.
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, bu sene Büyük Taarruz'un 100. yılı olduğunu, Türkiye'nin her yerinden gelecek binlerce gençle Afyonkarahisar'da buluşarak Kocatepe'ye çıkacaklarını aktardı.
 
15 KM YÜRÜYECEKLER
Killik, "Programa Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Kendisi, 100. yılı olması sebebiyle bu seneki törenlerde özellikle yer almak istedi. 25 Ağustos gecesi saat 23.00'te Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünde toplanarak 15 kilometrelik dağ yolundan Kocatepe'ye yürüyeceğiz. Yol boyunca Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bizimle birlikte olacak." ifadesini kullandı.
 
 
ŞAFAK VAKTİ ATATÜRK'ÜN İMZASINI OLUŞTURACAKLAR
Killik, yürüyüşün ardından şafak vakti 300 gencin, Kocatepe Anıtı'nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını oluşturacağını kaydetti.
 
ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPMIŞTI
Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a adalet yürüyüşü başlatmıştı. Yürüyüş, 15 Haziran 2017'de Ankara'da Güvenpark'ta başlamış, 9 Temmuz 2017'de Maltepe'de sonlanmıştı.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku