• Diğer

Gündem

Kaçırılma olayının benimle alakası yok, düzmece olabilir

Gözaltına alınan Alparslan Kuytul'un ifadesi ortaya çıktı: Kaçırılma olayının benimle alakası yok, düzmece olabilir

Kaçırılma olayının benimle alakası yok, düzmece olabilir

9 Mayıs 2022 16:47
-A

+A

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, iş insanı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılmasına yönelik soruşturma kapsamında sabah saatlerinde gözaltına alındı. Kuytul'un savcılıkta verdiği ifadede "Bu kaçırılma olayının benimle bir alakası yok. Bu olay düzmece olabilir. Bu işi birtakım güçlerin planladığını düşünüyorum" ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Öte yandan vakıf üyeleri gözaltı haberi sonrası adliye önünde protesto gösterisi düzenledi.

Sabah saatlerinde gözaltına alınan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un avukatı Bilal İpek, müvekkilinin iş insanı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılması nedeniyle gözaltına alındığını söyledi.
 
"SARISAÇLI İFADESİNİ DEĞİŞTİRİNCE MÜVEKKİLİM GÖZALTINA ALINDI"Avukat İpek, "Koray Sarısaçlı ilk ifadesinde 'beni kaçıranlar bunlar değildi' diyordu. Ne olduysa birkaç ay sonra ifadesini değiştirdi. İfadesini değiştirdikten 6-7 ay sonra ise müvekkilim gözaltına alındı. Müvekkilimin savcılık ifadesi tamamlandı. Şimdi savcılığın kararını bekliyoruz" dedi.


"BU İŞİ BİRTAKIM GÜÇLERİN PLANLADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Alparslan Kuytul'un ise savcılık ifadesinde şu ifadeleri kullandığı öğrenildi; "Bu kaçırılma olayının benimle bir alakası yok. Koray Sarısaçlı'nın ifadeleri ise tamamen soyut. Bu olay düzmece olabilir. Bu işi birtakım güçlerin planladığını düşünüyorum."

FURKAN ÜYELERİ ADLİYE ÖNÜNDE PROTESTODA BULUNDU

Öte yandan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un gözaltına alınması sonrasında çok sayıda vakıf üyesi soluğu adliyede alırken, kalabalık bir grup bina önünde protesto gösterisi düzenledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku