• Diğer

Gündem

İşçi, memur ve emeklinin gözü bu zirvede!

İşçi, memur ve emeklinin gözü bu zirvede! Kabine yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

İşçi, memur ve emeklinin gözü bu zirvede!

7 Kasım 2022 00:32
-A

+A

 
Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Kabine'de ekonomik gelişmelerin yanı sıra işçi, memur ve emekliler için yılbaşında yapılacak zamma ilaveten verilmesi planlanan refah payının da gündeme alınacağı tahmin ediliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise başörtüsü düzenlemesine ilişkin görüşmeler hakkında Kabine'ye sunum yapacak.
 
Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.
 
İŞÇİ, MEMUR VE EMEKLİNİN BEKLEDİĞİ HABER GÖRÜŞÜLECEK
Tüm gözlerin çevrildiği toplantının ana gündem maddesi ekonomi olacak. Bu kapsamda enflasyonla mücadele ve enflasyona karşı alınacak önlemler görüşülecek. Ayrıca Kabine'de işçi, memur ve emekliler için yılbaşında yapılacak zamma ilaveten verilmesi planlanan refah payının da gündeme alınacağı tahmin ediliyor.
 
BAKAN BOZDAĞ SUNUM YAPACAK
Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın başörtüsüne ilişkin anayasa değişiklik teklifi için hafta boyunca muhalefet partileri ile yaptığı görüşmeler hakkında sunum yapması bekleniyor.
 
DİĞER GÜNDEM MADDELERİ
Terörle mücadele de Kabine'nin gündemindeki bir diğer başlık olacak. Rusya-Ukrayna savaşı ile tahıl koridorunun işleyişi masada olması muhtemel başlıklar arasında. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku