• Diğer

Yerel

İş adamı Kurtul’dan net mesaj: “Tefrikaya düşmeyelim”

Kahramanmaraş İskur Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul: Tefrikaya düşmeden sıkı bir yumruk gibi olma zorundayız.

13 Eylül 2019 17:11
-A

+A

8 kolda 4 bin çalışanı ile Türkiye ekonomisine güç veren İSKUR grup, her yıl düzenlediği geleneksel aşure günü etkinliğini bu yılda devam ettirdi. Etkinlikte, İSKUR çalışanları ve yönetimi ile Kahramanmaraş devlet erkanı bir araya geldi.İSKUR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul: “Ülke olarak coğrafi konumumuz nedeniyle, bugün ateş çemberi içerisindeyiz. Tefrikaya düşmeden sıkı bir yumruk gibi olma zorundayız. Allah tefrikaya düşenlerin helak olacağını buyuruyor” dedi.
İSKUR Grup, Muharrem ayı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği aşure ikramlarına bu yılda devam etti. Gaziantep- Kahramanmaraş karayolu üzerinde bulanan fabrika bahçesinde kurulan dev kazanlarda pişen aşurelere hem işçilere hem de kent protokolüne ikram edildi.

İSKUR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul, Ülkenin her yanının ateş çemberi olmasına rağmen, gayri safi milli hasıladan düşen payın yükseldiğine dikkat çekti.Kurtul: “Gayri safi milli hasılada, kişi başına düşen pay hayli yükseldi. İleriye dönük, devletimiz büyük hedefler koydu” şeklinde konuştu

ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM İLE KADER BİRLİĞİ ETTİMKurtul, “Bu mübarek ayın kutsiyetini hepimiz biliyoruz. Ayrıca Hazreti Hüseyin’in 10’uncu muharrem günüde şehit edilmesi bizi ziyadesi üzmüştür. Ülke olarak coğrafi konumumuz nedeniyle, bugün ateş çemberi içerisindeyiz. Tefrikaya düşmeden sıkı bir yumruk gibi olma zorundayız. Allah tefrikaya düşenlerin helak olacağını buyuruyor. Sanki Kurtuluş savaşı öncesi sevr anlaşması hortlatılmaya çalışıyor.

SOSYAL REFAH ESKİSİ İLE KIYASLANAMAZ

Sağlamlığımız elimizdeyken sağlığımızın, varlığımız elimizdeyken varlığımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Kaybedilen her şeyin çoğu zaman kazanılması tekrar çok zor. Çalışan arkadaşlarım olarak genç, dinamik ve donanıma sahipsiniz. Başta ülkemiz, sonra çalıştığımız müessese olan İSKUR sizlerden çok şey bekliyor. Gayri safi milli hasılada, kişi başına düşen pay hayli yükseldi. İleriye dönük, devletimiz büyük hedefler koydu. Üretimde, sanayide, ihracatta, istihdamda, sosyal refah düzeyinde eskisi ile kıyas edilemeyecek düzeydeyiz.

ÜLKEMİZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZÜlkemizi için, ailemize için, Türk toplumu için elimizden geleni yapma azminde olmalıyız. Şuan içerisinde bulunduğumuz bu eserler milletimizin malıdır. Milli servettir. Her çalışan arkadaşımın çorbada tuzu vardır. Ulusal bir görev olarak bu eserleri korumak, kollamak, ileriye götürmek hepimizin boynunun borcudur. Cenab-ı Allah birlik ve beraberlik içerisinde bizleri daha nice mübarek muharrem aylarına yetiştirmesi, eriştirmesi dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum”
Konuşmanın ardından KSÜ İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü’nde Hüsn-i Hat dalında Öğretim Görevlisi ve hattat Arif Yücel Kuran okurken İl Müftüsü Celal Sürgeç ise dua ettirdi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku