• Diğer

3. Sayfa

İmzaladığı senet yüzünden icralık oldu

Mersin'de yaşayan Emre Tirun'a, 2015 yılında üniversite eğitimi almak için gittiği Denizli'de bir günlüğüne kiraladığı otomobili teslim alırken, iddiaya göre boş senet imzalatıldı. Okulu bitirip memleketine dönen Tirun, imzaladığı senet yüzünden 140 bin TL'lik borçla icraya verildi.

İmzaladığı senet yüzünden icralık oldu

4 Haziran 2022 16:06
-A

+A

30 yaşındaki Emre Tirun, 2015 yılında Pamukkale Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü kazandı. Eğitimi için Denizli'ye giden Tirun, bir süre sonra küçük eşyalarını taşımak için araç kiraladı. İddiaya göre, Tirun'a kullandığı kiralık aracı teslim alırken boş senet imzalatıldı.
 
140 BİN TL'LİK BORÇLA İCRAYA VERİLDİ

Üniversiteyi bitirip memleketine dönen Tirun, doldurulmuş senetle 6 yıl sonra 140 bin TL'lik borçla icraya verildi. Tirun da araç kiraladığı kişilerin kendisine boş senet imzalatıp, dolandırdığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılık, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar aldı. Aynı şekilde birkaç kişinin daha dolandırıldığını öğrendiğini belirten Tirun, yetkililerden yardım istedi.

BANKA HESAPLARINA EL KONULDU

Başından geçenleri anlatan Emre Tirun, "Otomobili sağ salim teslim ettim. Aradan 6 yıl geçtikten sonra 2021 yılı ekim ayına doğru hakkımda düzenlenen 140 bin TL'lik senet nedeniyle tüm hesaplarıma, üzerimdeki arabama haciz koyuldu. Gerek özel hayatım gerek sosyal hayatım sarsıldı. Birçok yere başvuru yaptık. Senetteki imzanın bana ait olmasından dolayı çıkar yol bulamadık. Savcılığa giderek dolandırıldığımı söyleyerek, suç duyurusunda bulundum. Bu kişilerin mağdur ettiği tek kişinin ben olmadığımı öğrendim. Benimle birlikte birkaç kişi daha var, aynı kişiler tarafından dolandırılan" dedi.

"OĞLUMU ÇOK ZOR ŞARTLARDA OKUTTUM"

Emre Tirun'un annesi İklime Yıldırım ise, "Oğlumu çok zor şartlar halinde okuttum. Yetimlerimin parasını kimseye yedirmek istemiyorum. Evimizde huzur kalmadı, oğlum çalışamaz durumda. Ne olur bize de bir el uzatın, yardım edin" diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku