• Diğer

Ekonomi

İddia ediyorum ev fiyatları ve kiralar 2023'te düşecek

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı'ndan heyecanlandıran sözler: İddia ediyorum ev fiyatları ve kiralar 2023'te düşecek

İddia ediyorum ev fiyatları ve kiralar 2023'te düşecek

1 Ağustos 2022 12:38
-A

+A

 
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, son dönemlerde durdurulamayan satılık ev fiyatlarına ve kira zamlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Aşa, "İddia ediyorum ki bu sene sonunda satılıklarda da kiralıklarda da düşüş başlayacak. 2023'te 10 bin TL'lik evlerin 6-7 bine, en kötü 8 bine düştüğünü göreceğiz." dedi.

Son aylarda enflasyonun artışı, doların yükselişi, fahiş fiyatlar sonrasında vatandaşın alım gücü düştü. Hayat pahalılığı her alanda kendini hissettirirken, satılık ve kiralık ev fiyatları da uçtu. Hükümet bu konuda bazı önlemler alsa da ev fiyatlarında beklenen düşüş bir türlü gerçekleşmedi.
 
"İDDİA EDİYORUM EV FİYATLARI VE KİRALARDA DÜŞÜŞ BAŞLAYACAK"
Kiracılar yapılan zamlardan isyan ederken, Akşam'dan Şenay Büyükköşdere'ye konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Aşa, "İddia ediyorum ki bu sene sonunda satılıklarda da kiralıklarda da düşüş başlayacak. 2023'te 10 bin TL'lik evlerin 6-7 bine, en kötü 8 bine düştüğünü göreceğiz. Bu çok basit bir hesap. Türkiye'de kiracı profiline baktığımızda kimse 30-40 bin kazanmıyor." ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku