• Diğer

Gündem

İdam cezasını onaylarım

Son dakika haberine göre, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda bütün sınır boylarında hazırız. Bütün personel, zırhlı taşıyıcılarımız hepsi sınırda. Yani her an her şeyi yapabilecek durumdayız." dedi.

İdam cezasını onaylarım

29 Ağustos 2019 02:14
-A

+A

 Başkan Erdoğan'dan Rusya dönüşü kritik mesajlar: İdam cezasını onaylarım

 Erdoğan, Emine Bulut cinayetinin ardından idamdan yana tavrını bir kez daha ortaya koyarak ''Benim gönlüm idamdan yana, parlamentodan çıksın ben onaylarım" dedi. Türk Hava Kurumu ile ilgili de dikkat çeken açıklamalar yapan Erdoğan, ''Bu kurum ile bir yere varamayız, kısa sürede masaya yatıracağız" ifadesini kullandı. Erdoğan, Suriye ve güvenli bölge konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Bir kadını yavrusunun gözleri önünde bıçaklayarak öldürüyorsun. Burada benim gönlüm açık ve net idamdan yana…
Terör örgütleri de insan öldürüyor. En yakın çevrem bile "Avrupa idam için şöyle yapar, böyle yapar" diyor. Peki o canın yakınları ne yapar?

Dünyanın değişik ülkelerinde idam uygulanıyor. Ben şahsen parlamento idam cezasını müzakere eder, kararını verirse onaylarım.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti dönüşü uçakta gündemdeki konuları değerlendirdi.

O yavru "anne ölme" diyor. Kan revan içinde kadıncağız.

Ondan sonra çıkıyor bazıları da insan hakları mücadelesi veriyor. "Bu nasıl böyle istenir, Avrupa'da bu yok." Avrupa'da olmazsa olmaz mı? Avrupa'da bu yok diye biz doğrudan, haktan sapacak mıyız? ABD'nin çeşitli eyaletlerinde var. Dünyanın değişik ülkelerinde var. Demek ki oluyor. Can bu kadar basit mi? "Efendim işte insan hakları bilmem nesi bunu kabullenmez." diyorlar. Kabullenmeyebilir. Biz burada bir defa insana değer nasıl verilir bunu ortaya koymamız lazım. O zaman bütün bu insan hakları savunucularına sormak lazım; hadi gidin şu savaşları durdurun bakalım durdurabiliyor musunuz? Buralarda bunca insanlar öldürülüyor durdurabiliyor musunuz? Şimdi Suriye'de sadece son günlerde 500 sivil öldürüldü. Haydi gidin durdurun. Varil bombaları atılıyor.

Arakan'da ne yaptınız? Hiç... Ben parlamento bu işin müzakere eder, tartışır, kararını verirse kesinlikle onaylarım.

Vicdanım sesine de bu noktada inanıyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku