• Diğer

Gündem

Her yer beyaza büründü

Ordu`nun yüksek kesimlerine 23 Mayıs`ta yağan kar şaşkınlık yaşattı. Yağan karla birlikte kartpostallık manzaralar oluştu. Mustafa Bıyık / İHA

Her yer beyaza büründü

23 Mayıs 2020 15:35
-A

+A

2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası`nda gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla her yer beyaza büründü. Yüksek kesimlerde 10 santimetre ulaşan karla koyun sürüleri yaylaya çıkmaya devam ediyor. Yaylacılar, 23 Mayıs`ta kar yağışının kendilerini şaşırttığını ifade etti.
Karın yaylacıları şuan için olumsuz etkileyemeyeceğini dile getiren vatandaşlar, "Havalar yarından sonra ısınacak. Yağan kar bizleri etkilemez” dediler.

Amasya`da 23 Mayıs`ta yağan kar şaşkınlığa yol açtı. Orta Karadeniz`de etkili olan serin ve yağışlı hava yüksek kesimlerde kara dönüştü. Amasya`nın Hamamözü ilçesinde 23 Mayıs`ta yağan kar hem şaşırttı hem de kartpostallık manzaralar oluşturdu.
Sabaha karşı başlayan kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü.Kar yağışı Hamamözü ilçesinde bağlı Gölköy Yaylası ve Alan Yaylası`nda kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.
Çorum'da Mayıs ayında kar sürprizi

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesiyle bilikte Çorum'da kar yağışı etkili oldu.
İskilip ilçesinde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı bir çok yerleşim bölgesinin beyaza bürünmesine neden oldu.

Trabzon'un yaylalarında mayıs ayında kar sürprizi

Trabzon'un Araklı, Sürmene ve Köprübaşı yaylalarında kalanlar 23 Mayıs sabahı kar sürprizi ile karşılaştı.
Hafta sonu özellikle Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde havanın soğuyacağı bildirilmişti. Ancak kimse bu kadarını beklemiyordu. Kış sonrası yeniden yeşillenmeye başlayan yaylalar 23 Mayıs'ta kar süpriziyle karşılaştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku