• Diğer

Politika

HDP Kendi adayını çıkarıyor

HDP seçimlerle ilgili nihai kararını verdi: Kendi adayımızı çıkarıyoruz, yakında kim olduğunu paylaşacağız

HDP Kendi adayını çıkarıyor

7 Ocak 2023 17:44
-A

+A

 
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Kars İl Örgütü 4'üncü Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı. Ne Cumhur İttifakı'yla ne Millet İttifakı'yla herhangi bir ortaklıkları olmadığını söyleyen Buldan, "Biz HDP olarak en kısa zamanda en yakın zamanda kendi cumhurbaşkanı adayımızı Türkiye halklarıyla paylaşacağız. Yani HDP kendi adayını çıkaracak, kendi adayını gösterecek ve seçimlere kendi adayıyla girecek" dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine artık aylar kalırken bir yandan 6'lı masanın çıkaracağı aday bir yandan da HDP'nin adaylık konusunda yaklaşımı merak konusuydu. Partisinin Kars İl Örgütü'nün 4'üncü Olağan Kongresi'nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, kafalardaki soru işaretlerine son noktayı koyarak seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.
 
"KİM OLDUĞUNU EN YAKIN ZAMANDA PAYLAŞACAĞIZ"
Buldan'ın açıklamaları şöyle: "Biz halkların demokratik partisi olarak en kısa zamanda en yakın zamanda kendi cumhurbaşkanı adayımızı Türkiye halklarıyla paylaşacağız. Yani HDP kendi adayınız çıkaracak, kendi adayını gösterecek ve seçimlere kendi adayıyla girecek.
 
"NE CUMHUR İTTİFAKI NE DE MİLLET İTTİFAKI İLE ORTAKLIĞIMIZ YOK"
Bizim ne Cumhur İttifakı'yla ne Millet İttifakı'yla herhangi bir ortaklığımız yok. Ancak ilkesel yaklaşımlarımız elbette ki var. Bu ilkesel yaklaşımlarımızı zamanı geldiğinde oturup konuşabiliriz, zamanı geldiğinde müzakere edebiliriz, zamanı geldiğinde diyalog içinde olabiliriz. Ama HDP'nin şu anki kararı kendi adayıyla seçimlere gitmektir"
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku