• Diğer

Politika

HDP'den kınama

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Mersin'de polisevine düzenlenen saldırıyla ilgili yayınladıkları mesajda "Mersin'de yaşanmış olan saldırıyı kınıyor ve karanlıkta bırakılan noktaların da aydınlatılmasının gerekliliğini vurguluyoruz" ifadelerine yer verdi.

HDP'den kınama

28 Eylül 2022 11:29
-A

+A

 
 
Halkların Demokratik Partisi'nden yapılan açıklamada Mersin'de polisevine gerçekleştirilen ve bir polisin şehit, bir polisin de yaralandığı saldırıyla ilgili kınama mesajı yayınlandı.
 
"PROVAKASYON" VURGUSU YAPILDI
Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın imzasıyla paylaşılan mesajda "Özellikle seçimlere yaklaşmakta olduğumuz bugünlerde ortalığı bulandırmak, yeni bir şiddet dalgasını ve provokasyonları, Haziran-Kasım 2015 dönemindeki gibi kullanmak amacında olanların bu hevesleri karşısında suskun kalınamaz" ifadelerine yer verildi.
 
 
"MERSİN'DEKİ SALDIRIYI KINIYORUZ"
Açıklamanın devamında ise şöyle denildi: "Demokratik siyaset alanını daraltmak ve işlevsiz hale getirmek amacında olanların bu hesabını boşa çıkarmak hepimizin demokratik görevidir. Mersin'de yaşanmış olan saldırıyı kınıyor ve karanlıkta bırakılan noktaların da aydınlatılmasının gerekliliğini vurguluyoruz. HDP olarak bizler, şiddet karşısında demokratik siyaseti ısrarla savunma ve uygulama tutumumuzu sürdüreceğiz."
 
 
Anahtar Kelimeler : Politika, Güncel, Haberler, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

"Halletmek lazım" demişti!

"Halletmek lazım" demişti!

11:29 - 28 Kasım 2022

Ağıralioğlu'ndan Altay'a cevap

Ağıralioğlu'ndan Altay'a cevap

14:12 - 26 Kasım 2022

Sağlık alanında dev atılım!

Sağlık alanında dev atılım!

13:44 - 24 Kasım 2022

Erdoğan'dan yeni talimat

Erdoğan'dan yeni talimat

23:42 - 21 Kasım 2022

CHP ile gerilim büyüyor!

CHP ile gerilim büyüyor!

15:35 - 19 Kasım 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku