• Diğer

Gündem

Hayvan bakımevindeki görüntülere suç duyurusu:

Hayvan bakımevindeki görüntülere suç duyurusu: İlgili müdür görevden uzaklaştırıldı, gözaltılar var

Hayvan bakımevindeki görüntülere suç duyurusu:

25 Kasım 2022 12:12
-A

+A

 
Konya Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili suç duyurusunda bulundu. İlgili müdürün derhal görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 'Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz.' dedi.
 
Konya'da barınaktaki hayvanların telef edilmesi iddiasına ilişkin yasal süreç başlatıldığı bildirildi.
 
GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR
Konya Büyükşehir Belediyesi, hadiseyi gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunurken ilgili şube müdürünün görevinden uzaklaştırıldığı, işçilerin iş akdinin feshedildiği bildirildi.
Konya Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşandığı öne sürülen ve sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
 
Görüntülerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanması, bu süreçte, ilgili şube müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmasına karar verilip, olaya karışan işçilerin iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelileri gözaltına almıştır. Olay, tüm yönleriyle hassasiyetiyle takip edilmektedir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.
İKİ GÖZALTI
Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.
 
KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY: SÜRECİ TÜM YÖNLERİYLE SONUNA KADAR HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ"
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hayvan Rehabilite Merkezimizde hepimizi derinden sarsan olayı gece inceledik, sorumluları açığa aldık, suç duyurusunda bulunduk ve şüpheliler gözaltına alındı. Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz." ifadesini kullandı.
 
KONYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Konya Valiliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama ise şunlar kaydedildi:
 
"24 Kasım'da Twitter sosyal medya platformunda hayvanlara eziyet edildiğine dair görüntülerle ilgili olarak 2 kişi gözaltına alınmıştır. Canlılara yapılan her türlü eziyeti şiddetle kınıyoruz. Konu adli-idari tüm kurumlarımızca titizlikle takip edilip gerekli müeyyide ve tedbirler uygulanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku