• Diğer

Dünya

Havalimanında çantayı açan ekipler şok geçirdi!

Filipinler'de yaşanan ve ajanslar tarafından son dakika olarak duyurulan haber, bu kadarı da olmaz dedirtti. ABD'ye giden bir uçağa binmek isteyen 43 yaşındaki Jennifer Talbot isimli kadının çantasından şüphelenen ekipler, kadının çantasını açtıkları gördükleri manzara karşısında adeta şok geçirdiler.

 Havalimanında çantayı açan ekipler şok geçirdi!

6 Eylül 2019 13:43
-A

+A

Ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya...
 Polis ekipleri tarafından hemen gözaltına alınan Talbot'ın ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya tehlikesi bulunduğu belirtildi. İşte, son dakika haberine ilişkin detaylar...
Filipinler'de yaşanan ve dünya gündeminde de oldukça konuşulan olay, Filipinler'in başkenti Manila'da bulunan Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı'nda yaşandı. Edinilen son dakika bilgisine göre, ABD'ye giden bir uçağa binmek isteyen 43 yaşındaki Jennifer Talbot'ın şüpheli hareketleri polis ekiplerinin dikkatini çekti.
 
ÇANTASI AÇILDIĞINDA ORTAYA ÇIKAN MANZARA ŞAŞKINLIK YARATTI!
Talbot'ın sergilediği hareketler karşısında şüphelenen güvenlik güçleri, kadını durdurarak çantasını açmasını istediler. Talbot çantasını açtığında ortaya çıkan manzara ise büyük şaşkınlık verdi. İşte, son dakika haberinden öne çıkan ayrıntılar;
43 yaşındaki Jennifer Talbot, Çarşamba günü Filipinlerin başkenti Manila'da Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı'nda gözaltına alındı.
ABD'ye giden bir uçağa binmek isteyen kadının çantasında 6 günlük yeni doğan bir erkek bebek bulundu.
 
Yetkililer, Talbot'un bebekle ilgili göç ofisine bildirimde bulunmadığını öne sürüyor.
 
Filipin Ulusal Soruşturma Bürosu (NBI), Talbot'un 'bebeği gizleyerek kaçırma niyetinde olduğunu' iddia etti.
 
Bebeğin annesi ve babası hakkında da çocuk koruma yasası uyarınca yasal işlem başlatıldı. Bebek de sosyal hizmetlere verildi.
 
Soruşturma bürosu Talbot'un bebek için uçağa biniş kartı veya herhangi bir belge almadığını söyledi.
Talbot, Perşembe günü hakkındaki suçlamaların açıklandığı basın toplantısına elleri kelepçeli halde getirildi ve suçlamalarla ilgili herhangi bir yorum yapmadı.
 
Soruşturma bürosunun havalimanından sorumlu yetkilisi Manuel Dimaano, suçlu bulunursa Talbot'un ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.
 
Associated Press haber ajansı, Talbot'un gözaltına alınmasıyla ilgili ABD Büyükelçili yetkililerinin bilgilendirildiğini aktardı.
 
Soruşturma bürosu, Talbot'un gözaltına alındıktan sonra bebeğin ABD'ye götürülmesiyle ilgili rızasını gösteren bir belge gösterdiğini ama belgenin bebeğin annesi tarafından imzalanmadığını belirtti.
 
Kaynak: BBC Türkçe
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku