• Diğer

3. Sayfa

Hasan Arslan'a makamında saldırı!

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'a makamında saldırı! Burnu kırıldı, operasyon geçirecek

Hasan Arslan'a makamında saldırı!

7 Haziran 2022 16:59
-A

+A

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, makamında ağırladığı vatandaşların taleplerini dinlemeye başladı. Arslan'ın taleplerini dinlediği bir vatandaş ise gerginlik yarattı. Tartışmanın büyümesi üzerine saldırıya uğrayan Arslan'ın burnu kırıldı. Saldırgan ise gözaltına alındı. Olayın ardından açıklamada bulunan Başkan Arslan, "Şikayetçiyiz, bu saldırı Hasan Arslan'ın şahsına değil, Edremit halkına makamda yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde öğle saatlerine doğru makamında vatandaşları kabul eden CHP'li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan M.T.'nin isteklerini dinlemeye başladı. Kısa sürede konuşma tartışmaya dönüştü ve M.T. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'a kafa atarak saldırdı.
BURNU KIRILDI, OPERASYON GEÇİRECEK

Saldırı etraftakilerin müdahalesi ile sonlandırıldı. Başkan Selman Hasan Arslan hemen Edremit Devlet Hastanesine sevk edildi. Yapılan muayenesinde burnunun kırıldığı ve yüzünün çeşitli yerlerinde ezikler ve yaralanmalar olduğu öğrenildi. Başkan Selman Hasan Arslan'ın yarın kırık burnu için bir operasyon geçireceği bildirildi.

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Hastanesinden Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Başkan Arslan burada ifade vererek M.T. hakkında şikayetçi oldu. M.T. ise olay sonrasında gözaltına alındı.

"BU SALDIRI EDREMİT'E YAPILMIŞTIR"Emniyet çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Selman Hasan Aslan, "Görevimiz gereği bir saldırıya uğradık makamımızda. Beş arkadaşımız ile birlikte iken. Böyle bir saldırıya uğradık. Kınıyoruz. Gerekli yasal işlemleri başlattık. Sağ olsunlar sayın valimize, sayın kaymakamımıza, emniyet müdürümüze tüm devletimiz bu işe sahiplendi. Gerekli işlemler yapıldı. Bildiğim kadarıyla sanık gözaltına alındı. Hukuki işlemleri devam ediyor. Şikayetçiyiz, bu saldırı Hasan Arslan'ın şahsına değil, Edremit haklına makamda yapılmış bir saldırıdır. Bununla ilgili gerekli işlemleri yapıyoruz. Şikayetimizi yaptık. İfademizi verdik. Raporumuzu aldık. Burnuma bir kafa darbesi aldım, az da olsa bir kırık da var. Yarın bir operasyon da geçireceğim" dedi.
 
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan olay hakkında bilgi verdi. Arslan, "Baskıyla, zorbalıkla Edremit halkının mallarını peşkeş çekmeyiz. Yani. duruşumuz budur ve bu duruşumuzun üzerinde dik durduk" dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku