• Diğer

Ekonomi

Haberler kasıtlı ve hayal ürünüdür

Mehmet Şimşek'ten "Geri dönmem" dediği iddialarına yanıt: Haberler kasıtlı ve hayal ürünüdür

Haberler kasıtlı ve hayal ürünüdür

16 Ocak 2023 16:09
-A

+A

 
Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber çekilen fotoğraflar sonrası "Geri dönüyor" yorumları yapanlara yönelik olarak yakın çevresine "Dönmem. Bana bir görev verilse bile bana bırakmaz, dönmemin bir anlamı olmaz" dediği iddia edilmişti. Kendisiyle ilgili çıkan haberleri yalanlayan Şimşek yaptığı açıklamada, "Doğrudan şahsımdan duymadığınız hiçbir habere lütfen itibar etmeyiniz. Haberler kasıtlı ve hayal ürünüdür" ifadesini kullandı.
 
Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 16 Aralık 2022'de Enerji Bakanlığı'nın düzenlediği "Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni"ne katılmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte kurdele kesmişti. Şimşek'in bu hareketi ise siyasi kulisleri hareketlendirmiş ve akıllara "Nurettin Nebati'nin yerine Şimşek mi geliyor?" sorusunu getirmişti.
 
YAKIN ÇEVRESİNE "DÖNMEM" DEDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ
Sözcü gazetesi aylar sonra konuyla ilgili sessizliğini bozduğunu iddia ettiği Mehmet Şimşek'in ise yakın çevresine "Dönmem. Bana bir görev verilse bile bana bırakmaz, dönmemin bir anlamı olmaz" dediğini iddia etmişti.
 
MEHMET ŞİMŞEK İDDİALARA SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ
Kamuoyunda geniş yankı uyandıran iddialar sonrası Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapan Mehmet Şimşek, haberlerin kasıtlı ve hayal ürünü olduğunu söyledi.
 
"ŞAHSIMDAN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR HABERE İTİBAR ETMEYİNİZ"
Şimşek açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Bugün Sözcü Gazetesi kaynaklı çeşitli platformlarda şahsıma atfedilen değerlendirme ve haberler kasıtlı ve hayal ürünüdür. Seçim atmosferine girilen şu ortamda aziz milletimizden istirhamım, doğrudan şahsımdan duymadığınız hiçbir habere lütfen itibar etmeyiniz. Saygılarımla."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kademeli prim şartı yanıt

Kademeli prim şartı yanıt

15:26 - 2 Şubat 2023

Fed faiz kararını açıkladı

Fed faiz kararını açıkladı

05:54 - 2 Şubat 2023

Daha da düşüreceğiz

Daha da düşüreceğiz

05:30 - 2 Şubat 2023

Motorine indirim

Motorine indirim

05:28 - 2 Şubat 2023

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku