• Diğer

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

13 Nisan 2019 12:12
-A

+A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 
 
Eğitim öğretimin amacı ideal insan yetiştirmektir. Milletimizin inancına değerlerine tarihine kültürüne uygun bir eğitim öğretim sistemi yapmalıyız. Hep ne derlerdi niye buraya geldiniz imam mı olacaksınız cenaze yıkayıcısı mı olacaksınız derlerdi, bununla bir yılgınlık gibi yaparak aba altından sopa gösterirlerdi. Ama hamdolsun bugünlere geldik ve bunun öyle olmadığını gösterdik.
 
Tek tipçi dayatmalarına karşı imam hatipler, milletimizin öz değerlerine uygun ve gerçek anlamda kuşatıcı insan yetiştirmek  için öne çıkmış, bunu da başarmıştır.
 
 
Sonuçta ortaya bir imam hatip markası  çıkmıştır. Yani bunu söylerken imam hatip okullarını bir kenara, fen liselerini,  diğer meslek liselerini bir kenara, böyle bir ayrım yapmak için söylemiyorum.  Bunu sadece ve sadece nasıl ki Galatasaray Lisesi'nden mezun olan biri  Galatasaray Lisesi'nin marka olarak önemini ortaya koymaya çalışıyorsa  Kabataş'tan mezun olan ortaya koymaya çalışıyorsa ben de tabii ki bir imam  hatipli olarak bunu ortaya koymaya çalışıyorum
 
Benim için imam hatip de okuyan da Galatasaray Lisesi’nde Kabataş Lisesi’nde okuyan da evladımdır. Bu zaten aldığımız terbiyenin de gereğidir. İmam Hatip ailesi öğrencinin ailesinden başlayarak hayatın her anında gece gündüz çalışarak bir dava adamlarının mücadelesi ile bugünlere gelmiştir. 
 
Türkiye’nin tek parti devrinin hastalıklı zihniyetinden kısmen de olsa kurtulabildiyse imam hatipliler etrafında yürütülen mücadele sayesindedir.  Sizde istediğim sadece bu millet için değil tüm insanlık için bir ışık bir üreticisidir. Kutlu dava yolunda verilen mücadelenin değerini asla unutmayacağız. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku