• Diğer

Yerel

Göksun Doğalgaz’a Kavuşuyor

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın,ilçede doğalgaz çalışmasınınBahçelievler, Kurtuluş ve Kayabaşı mahallelerindebaşladığını ve Bahçelievler mahallesi ile Kurtuluş mahallesinin bir bölümündeise doğal gaz kullanımının bu kış başlayacağını söyledi.

Göksun Doğalgaz’a Kavuşuyor

17 Ekim 2019 01:54
-A

+A

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Akgül ile birlikte çalışmaları inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Aydın, yaptığı açıklamada, “Bizim tek amacımız var insanları mutlu etmek. Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bizim insan odaklı düşüncelerimiz devam edecek. İnsan varsa hizmet var mantığından hareketle Rabbimin de inayetiyle biz yolumuza devam edip halkımıza güzel hizmetleri sunmaya gayret edeceğiz.” dedi.
 
Göksun’un temel sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturup turizm ve ekonomiye dayalı projelere ağırlık vermeyi amaçladıklarını belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:
 
“Göksun halkına karşı mahcubiyet yaşatmadan verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin onurunu yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Milletvekillerimizeşükranlarımızı arz ediyorum. Biz ne söylemişsek onu yapmaya gayret ediyoruz ve Allah’ın izniyle de yapacağız. Amacımız Göksun’un temel sorunlarından olan içme suyu, doğalgaz vekanalizasyon’ubitirip, Göksu’nun doğal güzellikleri ile buluşmasına, ekonomiye katkı sağlayacak projelerle buluşmasına, yaz ve kış turizmine ev sahipliği yapmasına yönelik faaliyetlerimize devam edeceğiz. Göksun’un en temel sorunlarından birisi olan içme suyu şebekesini yaklaşık 200 kilometreisale hattı döşeyerek geçen dönem bitirdik.Şimdi doğalgaza Bahçelievler Mahallemizdenbaşladık. Firma yetkilerimizden aldığımız bilgiye göre yılsonuna kadar hava şartlarının da uygun olması durumunda 20 bin metre civarında şebeke hattı döşenecek.Cumhuriyet mahallemizde kurulacak olan CNG depolama sistemiyleBahçelievler mahallemiz ile Kurtuluş mahallemizin bir bölümündedoğalgazı inşallah bu seneyakacağız.BOTAŞ İletim Hattı ihalesinin önümüzdeki Mart ayında yapılması planlanıyor. Afşin’den gelecek hatla ilgili Çataltepe bölgesinde A tipi A-RMS yüksek basınç istasyonu kurulacak ve buradan orta basınç sitemi ile tüm mahallelerimize dağıtımı yapılacak.”
 
İlçeye doğalgaz gelmesiyle ilgili zaman zaman çeşitli eleştiri ve söylemler olduğuna işaret eden Başkan Aydın, “Yapmazlar, yapamazlar, gelmez, gitmez diyen insanlar görsünler ki Allah’ın izniyle biz vatandaşımıza verdiğimiz sözü bir bir yerine getiriyoruz, getireceğiz. Bizim halkımız hizmetin en güzeline layık, biz bunu her zaman biliyoruz.Hiç ayrım yapmadanherkese yansıyacak güzel hizmetlerimize devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.
 
-“Yapılmayacak Dediler, Ama Yapılıyor”
 
AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül’de yaptığı açıklamada, “Göksun özlemle beklediği doğalgazakavuşuyor. Birtakım siyasi çevrelerin bunu yapılmayacak ama aldatılıyor gibi siyasi söyleve dönüştürdüğünü gördük. Bugünşükürler olsun kanallar açılıyor ve en kısa zamanda da inşallah doğalgaz evlere bağlanmaya başlayacak. Göksun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler : Göksun Doğalgaz’a Kavuşuyor,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku