• Diğer

Spor

Futbolcular için yeni yasa!

Almanya'dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

Futbolcular için yeni yasa!

23 Haziran 2022 15:23
-A

+A

Almanya Futbol Federasyonu, transseksüel futbolcuların kendi tercihlerine göre kadın veya erkek futbol takımlarında oynamalarına izin veren kuralların bir kısmını resmileştirme kararı aldı.

Almanya Futbol Federasyonu düzenlenen toplantı sonrası. Transseksüel futbolcular için yeni bir düzenleme yapılması gerektiği üzerine karar verdi. Federasyon,transseksüel futbolcuların kendi tercihlerine göre kadın veya erkek futbol takımlarında oynamalarına izin veren kuralların bir kısmını resmileştirme kararı aldı. Kurallar şimdilik amatör, genç ve futsal kategorilerini kapsayacak.
 
"NET KURALLAR KONULMASI GEREKLİYDİ"
Almanya Futbol Federasyonu, bu düzenlemenin zorunlu olduğu üzerinde durarak: 2018'den bu yana insanların medeni sicile istedikleri gibi kaydolmaları mümkün olduğu için bu statüye sahip insanların sayısında artış oldu. Bu durumda olan ve futbol oynamak isteyen insanlar için de daha net kurallar konulması gerekliydi" ifadelerini kullandı.

"FUTBOL ÇEŞİTLİLİK ANLAMINA GELİR"
Telegraph'ta yer alan habere göre; Almanya Futbol Federasyonu ElçisiThomas Hitzlsperger bu kararın doğruluğunu belirterek: "Futbol çeşitlilik anlamına gelir ve DFB(Almanya Futbol Federasyonu) de buna kendini adamıştır. Oyun yasasını düzenleyerek, farklı cinsiyet kimliklerine sahip oyuncuların oynamasını sağlamak için başka önemli ön koşullar yaratıyoruz" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Ilıcalı'dan bir bomba daha!

Ilıcalı'dan bir bomba daha!

02:28 - 1 Temmuz 2022

Acun Ilıcalı'ya rekor teklif!

Acun Ilıcalı'ya rekor teklif!

02:13 - 30 Haziran 2022

Mahkeme kararını verdi

Mahkeme kararını verdi

14:47 - 29 Haziran 2022

Emre Mor, Fenerbahçe'de

Emre Mor, Fenerbahçe'de

06:54 - 28 Haziran 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku