• Diğer

Dünya

Eski başbakan, M4 tipi silahla sokağa indi

Irak'ta, Mukteda Sadr yerine, başka bir adayın başbakanlığa aday gösterilmesine itiraz eden "Sadr destekçisi" yüzlerce kişi parlamento binası bastı. Yaşanan baskın sonrası, daha önce Mukteda Sadr'ı ölümle tehdit eden eski başbakanlardan Maliki ise, M4 tipi silahı ve korumaları ile birlikte sokağa indi. Maliki'nin o anları sosyal medyada kısa sürede gündem olurken bazı kullanıcı

Eski başbakan, M4 tipi silahla sokağa indi

28 Temmuz 2022 11:53
-A

+A

 
 
Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda Irak'ın eski başbakanlarından Nuri el-Maliki'nin silahlı korumaları eşliğinde Yeşil Bölge'de elinde M4 tipli silahla yürüdüğü görüldü. Maliki'nin sızdırılan bu fotoğrafının Sadr'a mesaj olduğu ifade edilirken, Sadr destekçileri Yeşil Bölge baskınında Maliki'ye karşı "yolsuzların lideri" sloganları atmış ve evini basmak istemişti.
 
 
ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞTİ
Daha önce sızdırılan Nuri Maliki'ye ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında, Maliki Sadr'ı ölümle tehdit ettiği ortaya çıkmıştı. Sadr yandaşları da gerçekleştirdikleri protestolarda Sadr'a seslenerek, "Seni tehdit eden (Maliki) nerede?" diye bağırmıştı.
 
OLAYIN GEÇMİŞİ
Öte yandan, Sadr destekçileri, Maliki'nin içinde bulunduğu İran destekli Koordinasyon Çerçevesi'nin başbakan adayı Muhammed Şiya es-Sudani'yi protesto ederek Yeşil Bölge'yi basıp meclis binasına girdi. Baskın sonrası yapılan protestolarda ise 4 kişi yaralandı.
 
SALİH MUHAMMED PROTESTOCULARA TEŞEKKÜR ETTİ
Sadr Hareketi lideri Mukteda el-Sadr'a yakınlığıyla bilinen Salih Muhammed el-Iraki ise, protestoculara teşekkürlerini iletti. El-İraki sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Can güvenliğiniz her şeyden daha önemlidir, reform mesajınız için teşekkür ederiz. Eğer çekilmek istiyorsanız kararınıza saygı göstereceğim" şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

12:26 - 17 Ağustos 2022

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

12:17 - 17 Ağustos 2022

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

21:09 - 15 Ağustos 2022

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

11:53 - 12 Ağustos 2022

Kolej odasında kendini astı

Kolej odasında kendini astı

17:17 - 11 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku