• Diğer

Politika

Erken seçim iddialarına tek cümlelik yanıt

Parti grubunda yaptığı konuşma sonrası çıkışta basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, erken seçim iddialarına ilişkin yöneltilen soruya da yanıt verdi. Bahçeli, çevresini saran gazetecilere "7 ay olduğunu söylüyorum" dedi.

Erken seçim iddialarına tek cümlelik yanıt

8 Kasım 2022 12:19
-A

+A

 
 
Erken seçim iddiaları gündemden düşmüyor. Hal böyleyken gözler de daha önce yaptığı açıklamalarla Türkiye'yi erken seçime götüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çevrilmiş durumda...
 
Parti grubunda yaptığı konuşmada konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan Bahçeli, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kalabalık bir gazeteci grubuyla ayaküstü sohbet eden MHP liderine "Seçim tarihinde bir değişiklik olur mu?" sorusu yöneltildi. Bahçeli bu soruya "7 ay olduğunu söylüyorum." yanıtını vererek seçimlerin planlandığı gibi mayıs-haziran aylarında yapılacağını işaret etti.
 
DAHA ÖNCE "SEÇİMLER 18 HAZİRAN 2023'TE YAPILACAK" DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim için kulislerde dile getirilen 14 Mayıs tarihini kendisine soran gazeteciye "Karıştırma şimdi" demişti. Bu hamle kafaları karıştırırken MHP lideri Devlet Bahçeli ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Seçimler yasa çerçevesinde 18 Haziran 2023'te yapılacaktır. Haydi seçime gidiyoruz desek daha adayları yok. Muhalefet seçim gününü sabırla beklesin." açıklamasını yapmıştı.
 
MUHALEFET DE MAYIS AYINI İŞARET ETMİŞTİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada "Seçimler mayıs ayında olabilir "demişti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da daha önceki konuşmasında "14 Mayıs mantıklı bir tarih gibi geliyor" ifadelerini kullanmıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku