• Diğer

Gündem

Erdoğan "Maskeleri çıkarın" dedi, profesör kararından dönmedi

Fotoğraf Bilim Kurulu toplantısından! Erdoğan "Maskeleri çıkarın" dedi, profesör kararından dönmedi

Erdoğan "Maskeleri çıkarın" dedi, profesör kararından dönmedi

27 Nisan 2022 17:02
-A

+A

Dün son kez toplanan Bilim Kurulu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Konuşma öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısı ile salondaki Bilim Kurulu üyesi profesörler maskelerini çıkardı. Maskesini çıkarmayan tek profesör ise sosyal medyada gündem oldu.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu toplantısının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul üyeleri kameralar karşısına geçti. Erdoğan, toplu taşıma ve sağlık kuruluşları hariç tüm kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.
 
SADECE BİR KİŞİ MASKESİNİ ÇIKARMADI

Toplantı sonrasında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısı ile salondaki Bilim Kurulu üyelerine maskelerini çıkarması yönünde uyarı yaptı. Ancak bu noktada bir profesörün maskesini çıkarmaması dikkat çekti.

VALİLİKLERE GENELGE GÖNDERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı maske zorunluluğunun kaldırılmasının ardından, İçişleri Bakanlığı kapalı alanda maske zorunluluğunu kaldıran genelgeyi bugün 81 il valiliklerine gönderdi. Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarının kapalı alanlarında yeni bir karar alınıncaya kadar (günlük vaka sayısı 1.000'in altına düşmesi halinde) maske kullanma zorunluluğuna devam edilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku