• Diğer

Dünya

Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde deprem!

Endonezya'nın Tanımbar bölgesinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 97 kilometre derinlikte gerçekleşen şiddetli sarsıntı çevre ülkelerden de hissedildi. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı.

Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde deprem!

10 Ocak 2023 02:58
-A

+A

 
 
Asya ülkesi Endonezya'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Amerika Jeoloji Araştırmaları Kurumu USGS'nin verilerine göre depremin büyüklüğü 7.7 olarak açıklandı.
 
CAN VE MAL KAYBINA İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ
Pasifik Okyanusu tabanında 95 kilometre derinlikte gerçekleşen sarsıntı sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Henüz can ve mal kaybına ilişkin resmi bir açıklama gelmedi.
 
DEPREMİN MERKEZİ
Sismologlar, depremin Doğu Timor'un yaklaşık 368 km (229 mil) kuzeydoğusunda, Doğu Timor olarak da bilinen Banda Denizi'nde merkezlendiğini söylediler.
 
2004'TE 9.1 ŞİDDETİNDE SALLANMIŞTI
2004 yılında, Endonezya'nın Sumatra kentinin batı kıyısı açıklarında Richter ölçeğine göre 9.1 büyüklüğünde büyük bir deprem meydana geldi.
 
DÜNYANIN EN BÜYÜK ADA ÜLKESİ
Endonezya, Hint ve Pasifik okyanusları arasında, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da toprakları bulunan bir ülkedir. 17 binden fazla adadan oluşur. Endonezya dünyanın en büyük ada ülkesidir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku