• Diğer

Dünya

Ekvador'da 6.7 büyüklüğündeki deprem

Ekvador'un güneyindeki Balao kenti yakınlarında meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremde en az 14 kişi hayatını kaybetti. 380'den fazla kişinin yaralandığı depremde en az 44 evin yıkıldığı, devlete ait petrol şirketi Petroecuador önlem amacıyla birden fazla tesisini boşalttı.

Ekvador'da 6.7 büyüklüğündeki deprem

19 Mart 2023 17:18
-A

+A

 
 
Ekvador'un Guayas eyaletinde yer alan Balao kentinin 6 kilometre kuzeydoğusunda meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
 
DEVLET BAŞKANI LASSO DEPREM BÖLGESİNDE
Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu sabah depremin neden olduğu hasarı doğrulamak için bölgedeyiz. Yanınızda olduğumu teyit etmek ve kurbanlarla olan dayanışmamı ve bağlılığımı ifade etmek istiyorum" dedi.
 
44 EV YIKILDI, 90 EV HASAR GÖRDÜ
Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, depremde en az 14 kişinin hayatını kaybettiği belirtilerek, çoğunluğu El Oro eyaletinde olmak üzere 380'den fazla kişinin de yaralandığı ifade edildi. Açıklamada, en az 44 evin yıkıldığı, 90 evin de hasar gördüğü belirtildi. Depremin neden olduğu heyelanlar nedeniyle çok sayıda yolun ulaşıma kapandığı aktarılan açıklamada, yaklaşık 50 okul binası ve 30'dan fazla sağlık merkezinin de depremde hasar aldığı ifade edildi. El Oro'da yer alan Santa Rosa Uluslararası Havaalanı'nda da hasar meydana geldiği ancak uçuşların devam ettiği kaydedildi.


PETROL ŞİRKETİ ÇOK SAYIDA TESİSİNİ BOŞALTTI
Devlete ait petrol şirketi Petroecuador önlem amacıyla birden fazla tesisini boşaltırken, herhangi bir hasar bildirmedi.
Anahtar Kelimeler : Yerel, Haberler, dünya, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku