• Diğer

Gündem

Doktorun hastalara "Bakmıyorum" diyerek uzaklaştı

Doktorun hastalara "Bakmıyorum" diyerek uzaklaştığı videoyla ilgili gerçek bambaşka çıktı

Doktorun hastalara "Bakmıyorum" diyerek uzaklaştı

10 Temmuz 2022 12:13
-A

+A

Adana İl Sağlık Müdürlüğü, bir hastanede doktorun acil servisteki hastalara "Bakmıyorum" diyerek alanı terk ettiği iddia edilen videoyla ilgili açıklama yaptı. Olayın acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birimde gerçekleştiği tespit edilirken, doktorun ise hasta yakınlarının kendisine saldırmaya çalışması üzerine güvende hissetmediği için güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği anlaşıldı. Refakat sağlanınca muayeneye devam edildi.
 
Adana Yüreğir Devlet Hastanesi'nde çekilen bir video sosyal medyada tepki çekti. Acil servis kapısında bekleyen onlarca hasta, kendilerine bakmayacağını belirtip servisten ayrılan doktorun tavırlarıyla şoke oldu.
 
 
"BAKMIYORUM" DİYEREK SERVİSİ TERK ETTİ
İnternete düşen ve çok sayıda kullanıcının paylaşarak tepki gösterdiği videoda, acil doktorunun kendileriyle ilgilenilmesini talep eden hastalara "Bakmıyorum" diyerek servisi terk ettiği ve memur olduğunu ifade eden bir kişinin doktordan sicil numarasını ve ismini istediği anlar yer aldı.
 
DOKTORLAR SALDIRMAYA ÇALIŞMIŞLAR
Videonun haber yapılması üzerine Adana İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı. Hasta yakınlarının doktora saldırmaya çalıştığı ifade edilen açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:
 
"Söz konusu video geçen 19 Haziran'da hastanenin yeşil alanında (acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birim) yaşanmış olup ilgili birim kabininde yalnız olarak çalışan görevli kadın hekimin kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini güvende hissetmeyip güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği görüntülerdir.
 
GÜVENLİK PERSONELİ DESTEĞİ GELİNCE MUAYENESİNE DEVAM EDİLDİ
Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmete devam etmiştir. Söz konusu videoda geçen durumun birkaç gün önce Konya'da yaşanan doktor cinayeti olayından sonra tepki olarak yaşandığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır"
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

EGM'den 81 ile bekçi genelgesi!

EGM'den 81 ile bekçi genelgesi!

13:13 - 17 Ağustos 2022

Denizli bu iddiayla çalkanıyor!

Denizli bu iddiayla çalkanıyor!

17:38 - 16 Ağustos 2022

İstanbul Boğazı çamura bulandı

İstanbul Boğazı çamura bulandı

15:36 - 15 Ağustos 2022

AKOM saat verip uyardı

AKOM saat verip uyardı

15:21 - 15 Ağustos 2022

13 ilin emniyet müdürü değişti

13 ilin emniyet müdürü değişti

12:03 - 12 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku