• Diğer

Gündem

Depremin şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi

11 ili vuran depremin ardından Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde fay hattının başlangıç noktası olarak değerlendirilen bir arazide oluşan devasa göçük ve yarıklar drone ile görüntülendi. Görüntüler felaketin şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi.

Depremin şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi

2 Mart 2023 01:38
-A

+A

 
 
Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş depremlerinin doğaya verdiği zarar da her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Özellikle ikinci depremin merkez üssü Elbistan ilçesine komşu Afşin ilçesi kırsalında Kuşkayası ile Karagöz mahalleri arasındaki arazideki görüntü görenleri endişelendirdi.
 
ARAZİDE DEVASA GÖÇÜK
Fay hattı kırsal bölgedeki arazide hem devasa göçük oluşturdu, hem de derin yarıklar ortaya çıkardı. Bölgedeki göçük ve yarıklar hem yarış hem de normal drone ile görüntülendi. Görüntüler asrın felaketini de bir kez daha gözler önüne serdi.
 
"FAY HATTININ BAŞLANGIÇ NOKTASINDAYIZ"
Bölgedeki Karagöz Mahallesinin muhtarı Bedri Arslaner, "6 Şubat'taki asrın felaketinin fay hattının başlangıç noktasındayız. Karagöz mahallesinin sınırlarının içerisinde Afşinimizi bu hale getirdi. Ülkemize ve milletimize çok çok geçmiş olsun. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku