• Diğer

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak mitingiden konuşma yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta konuşuyor

11 Mart 2019 13:43
-A

+A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;Bizler hep birlikte aynı kıbleye yönelen yan yana saf tutanlarız. Aynı beden aynı ruhuz. Doğu'da bizi Batı'da biziz. Biz bu ülkenin her şehrine sevdalıyız. Her türlü ayrımcılık bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu bayrak, bu ezan, bu devlet hepimizindir. Şrınak'ı Trabzon'dan Antalya'dan Bursa'dan ayrı düşünemeyiz. Bu ülke vatan, devlet hepimizindir. Bu bayrağa rengini veren şehit kanları, hepimizin ecdadının ortak mücadelesini temsil ediyor.
Bu ülkenin her bir karışı bizim vatanımızdır. Kimsenin el sürmesine izin vermeyiz. Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir. Bu ülkenin 780 bin kilometrekaresinin her bir parçası bizim vatanımızdır. Hiç kimseye bu devlet üzerinde ameliyat yaptırmayız.
"ADAM DA BÖYLE BİR ŞEFKAT YOK"
Kobani'den gelenler nereye geldi? Türkiye'ye... Kobani'den gelen 300 bin kişiyi Türkiye'de ağırlıyoruz. Şu anda yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteci Türkiye'de. Biz bunları apırlarken bay Kemal 'Suriye'den gelenler vergi ödüyor mu?' diyor. Bunlar katil Esad'ın bombalarından gelip sığındır. Biz bunlara bakmayacak mıyız? Ama adam böyle bir şefkat yok ki. Bir merhamet dininin mensupları olarak ihtiyaç sahiplerine her zaman merhametle, şefkatle muamele edeceğiz.
31 Mart belediyelerden başlayarak bölgemizde tarihi bir değişimin miladı olacaktır.iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku