• Diğer

Politika

Cem Uzan Suriyelilerle ilgili planını anlattı!

Ana muhalefet ve Ümit Özdağ'dan sonra Cem Uzan da Suriyelilerle ilgili planını anlattı! Diğerlerinden çok farklı

Cem Uzan Suriyelilerle ilgili planını anlattı!

23 Eylül 2022 12:40
-A

+A

 
Genç Parti kurucusu Cem Uzan katıldığı programda Suriyeli mültecilere ilişkin planını anlattı. Uzan, 6 milyon insanı otobüse bindirip göndermenin hayalperestlik olduğunu belirterek, "Oturma izinleri iptal edilecek ve kendilerine de maddi imkan sağlanarak ülkelerine dönmeleri teşvik edilecek'' dedi.
 
Genç Parti kurucusu Cem Uzan Babala TV'nin 4'nci programında Oğuzhan Uğur ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Uzan, partisiyle ilgili birçok soruya yanıt verirken, mülteciler konusunda politikalarını da anlattı.
 
''MADDİ İMKAN SAĞLANACAK"
Uzan, ''Sonradan edinen vatandaşlıklar dünyanın her yerinde geri alınabiliyor. Şuan Suriyelilere verilen vatandaşlıklar iptal edilecek. Oturma izinleri iptal edilecek ve kendilerine de maddi imkan sağlanarak ülkelerine dönmeleri teşvik edilecek'' dedi.
 
 
''6 MİLYONU OTOBÜSLE GÖNDERMEK GERÇEKÇİ DEĞİL''
Uzan konuşmasının devamında, ''6 milyon insanı bugünün dünyasında trenlere, otobüslere doldurarak göndereceğim demek hayalperestliktir. Kişi başına 2 çocuklu 4 kişilik bir aileye 4000 dolar yani kişi başına 1000 dolar teşvik vereceğiz. Ülkelerine gitmelerini sağlayacağız. Bu 6 milyonun 6 milyonunu halleder mi bilemiyorum ama ciddi bir bölümünü halledeceğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku