• Diğer

Politika

Buraya Türklerin girmesi yasak

Son dönemlerde mültecilerle ilgili çıkışlarıyla adından söz ettiren Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Gaziantep'te Suriyelilere ait olduğu öne sürülen gazinonun önüne gidip video çekti. Özdağ, bu gazinoya Türklerin girmesinin yasak olduğunu ifade etti.

Buraya Türklerin girmesi yasak

27 Temmuz 2022 17:12
-A

+A

 
 
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, mültecilerle ilgili yaptığı çıkışlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Özdağ, bu kez Gaziantep'te bir gazinonun önüne gidip video çekti.
 
 
"TÜRKLERİN GİRMESİ YASAK OLAN BİR KULÜP BURASI"
Özdağ, burada yaptığı konuşmada şehirde büyük bir ayrışmanın olduğunu vurgulayarak "Evet şimdi Gaziantep'in merkezindeyiz. Atatürk Meydanı'na çok yakın bir yerdeyiz. Burası bir ara sokak. Gördüğünüz gibi bir gece kulübü, gazino var. Suriyelilere ait. Türklerin girmesi yasak olan bir gece kulübü burası. Gaziantep, 700 bin Suriyelinin baskısı olması dışında bir de böyle bir ayrışmayı her bağlamda yaşıyor" ifadelerini kullandı.
 
"GEREKİRSE ZORLA YOLLAYACAĞIZ"
Açıklamalarının devamında Zafer Partisi iktidarında yapılacak olan göçmen politikalarını da aktaran Ümit Özdağ "Suriyeliler Suriyeli esnaftan alışveriş yapıyor. Türk esnafla alışverişleri ve irtibatları yok. Bu şehirde görülen her geçen gün mesafenin açıldığı. Onun için biz Zafer Partisi olarak Gazianteplilere, Şanlıurfalılara ve bütün Türkiye'ye söz veriyoruz. Anadolu Kalesi projesi ile 1 senede hepsini vatanlarına gerekirse zorla yollayacağız" dedi.
 
İSİM VERMEDEN KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ
Konuşmasının sonlarında isim vermeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Suriyelileri davulla, zurnayla göndereceğiz" sözlerine de değinen Özdağ açıklamalarını şöyle noktaladı; "Sevgili Türk halkı, size davulla, zurnayla gönüllü yollayacağız diyenlere inanmayın. Her zaman olduğu gibi yine yalan söylüyorlar. Kimse ama hiç kimse bedava alışveriş yaptığı bir süpermarketi bırakıp gitmez. Suriyelilerin Türkiye'deki durumu bu. 10 milyon kaçak ve sığınmacı 1 sene içinde vatanlarına dönecekler."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku