• Diğer

Dünya

Bu artık savaş falan değil!

Ukraynalı bir askerin hadım edildiği görüntüler infial yarattı

Bu artık savaş falan değil!

29 Temmuz 2022 17:51
-A

+A

 
 
Rusya ordusuna ait kamuflajlar içindeki bir grup adamın, Ukraynalı askeri hadım ettikleri anların görüntüleri sosyal medyada infial yarattı. Ortaya çıkan video Kiev yönetiminin büyük tepkisine neden olurken araştırmacılar, birçok kullanıcının "yalan" olduğunu iddia ettikleri bu görüntülerin büyük olasılıkla gerçek olduğunu belirtti. Görüntüleri izleyen Ukraynalı vekil Inna Sovsun "Rusya bunun bedelini ödemeli" açıklamasında bulundu.
 
Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik olarak başlattığı işgalde 156. güne girilirken, savaş hattından kan donduran haberler gelmeye devam ediyor.
 
 
VİDEO SOSYAL MEDYADA İNFİAL YARATTI
Rus askerlerinin Ukraynalı sivillere ve askerlere işkence ettiğine dair görüntülere bir yenisi daha eklenirken, internete düşen bir videoda Rusya ordusuna ait kamuflajlar içindeki bir grubun, Ukraynalı bir askeri hadım ettikleri anlar yer aldı.
 
ELİNDEKİ BIÇAKLA YERDE YATAN ASKERE YÖNELİYOR
Kan donduran videoda Rusların elindeki bir bıçakla yerde yatan askere yöneldiği görülüyor. Görüntüdeki askere daha sonra ne olduğu bilinmiyor ancak acil tıbbi müdahale almadan kurtulmasının pek mümkün olmadığı düşünülüyor.
 
"VİDEO BÜYÜK OLASILIKLA GERÇEK"
Bağımsız araştırma kuruluşu Bellingcat'ten araştırmacı Aric Toler, The Times'a yaptığı açıklamada videonun büyük olasılıkla gerçek olduğunu belirterek, Severodonetsk kentinin alınmasından kısa bir süre sonra Rus askerlerinden bazılarının Rus devlet medyasında görüntülendiğini açıkladı.
 
KAMUFLAJLAR KİMİ İŞARET EDİYOR?
İnternet kullanıcıları şimdi talihsiz Ukrayna askeri ile ona eziyet eden Rus askerlerinin kimliklerini belirlemeye çalışıyor. Sosyal medyadan bazı kullanıcılar söz konusu kamuflajların Çeçenlere ait olduğunu öne sürerken diğerleri ise askerlerin Rosgvardia biriminden olduğunu iddia etti.
 
UKRAYNALI VEKİL GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI: RUSYA BUNUN BEDELİNİ ÖDEMELİ
Korkunç görüntülere Ukrayna'dan tepki gecikmedi. Ukraynalı milletvekili Inna Sovsun görüntüleri yayınlayan ilk resmi isim oldu ve sosyal medya hesabından, "Rus Nazi'ler Ukraynalı askere yaptıklarının bedelini ödemeli. Bu kabusu tamamen durdurmak için ihtiyacımız olan silahları verin. Dünya bunlar olmuyormuş gibi davranamaz" mesajını yayınladı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

12:26 - 17 Ağustos 2022

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

12:17 - 17 Ağustos 2022

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

21:09 - 15 Ağustos 2022

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

11:53 - 12 Ağustos 2022

Kolej odasında kendini astı

Kolej odasında kendini astı

17:17 - 11 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku