• Diğer

Politika

Bir an önce engelleyin

CHP'den YSK'ya uyarı: Partimizi terör örgütüyle ilişkilendiren afişleme yapılacağı bilgisini aldık, bir an önce engelleyin

Bir an önce engelleyin

10 Mayıs 2023 02:22
-A

+A

 
CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, AK Parti teşkilatlarının CHP ile terör örgütü PKK'yı ilişkilendiren afişleme başlatacağı yönündeki bilgiler aldıklarını söyledi. Özkan, "Bu terör örgütünün propagandasını yapmaktır. Terör örgütü liderleriyle CHP'yi birlikte göstermek kirli ve alçak bir kampanyadır. Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek YSK'ya bunun engellenmesi için başvuru yaptı. YSK'dan beklentimiz bunun bir an önce engellenmesidir. Bu afişler derhal toplanmalıdır" dedi.
 
CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, partisinin Bolu mitingi sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Ak Parti'nin seçimin son günlerinde CHP'yi terörle ilişkilendiren afişler, sahte videolar, broşürler hazırladığına yönelik duyumlar aldıklarını söyleyen Özkan, "Terör örgütü PKK ile CHP'yi el ele gösteren afişleri basıp dağıtıyorlar. Aynı İstanbul mitinginde yaptıkları gibi. Bu utanılacak bir şeydir. PKK lider kadrolarını gösterip alta CHP logoları koyuyorlar. Ses değiştirmeleri yapacaklar, sahte videolar yapıyorlar. Her şeyi uygulayacaklar. PKK terör örgütünün kanatları altına sığınıyorlar" dedi.
 
"BU AFİŞLER DERHAL TOPLANMALIDIR"
Konuyla ilgili YSK'ya başvurduklarını belirten Özkan, "Bu terör örgütünün propagandasını yapmaktır. Terör örgütü liderleriyle CHP'yi birlikte göstermek kirli ve alçak bir kampanyadır. Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek YSK'ye bunun engellenmesi için başvuru yaptı. YSK'den beklentimiz bunun bir an önce engellenmesidir. Bu afişler derhal toplanmalıdır.
 

CHP'den YSK'ya uyarı: Partimizi terör örgütüyle ilişkilendiren afişleme yapılacağı bilgisini aldık, bir an önce engelleyinCHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan.
 
"CHP'Yİ TERÖRLE YAN YANA GETİRMEK ALÇAKLIKTIR"
Bu anlayış ne yazık ki terörle mücadeleye zarar vermektedir. CHP'nin terör örgütleriyle hiçbir gizli bağı, anlaşması, toplantısı yoktur. CHP'yi terörle yan yana getirmek alçaklıktır. Seçimi rayından çıkartarak bu tür kirli oyunlarla CHP'nin kaybetmesini çabalamak boş bir çabadır. Halk tercihini vermiştir. Kaybeden terörü afiş yapan Ak Parti'dir" diye konuştu.
 
"81 İLDE YAPILMAK İSTENDİ"
Özkan, bu propagandanın 81 ilde yapılmak istediğini de söyleyerek, AK Parti gençlik kolları aracılığıyla bu afişlerin ve broşürlerin yayıldığını öne sürdü.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku