• Diğer

Gündem

Binali Yıldırım 'Ulaşım Asistanı' projesinin detayları paylaşıldı

AK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, "Akıllı İstanbul" projeleri içinde navigasyon uygulaması "Ulaşım Asistanı" projesinin detayları paylaşıldı.

Binali Yıldırım 'Ulaşım Asistanı' projesinin detayları paylaşıldı

6 Mart 2019 14:43
-A

+A

Yapılan açıklamada, dünyada milyonlarca insanın yönünü, cep telefonuna  yüklü uygulamalar sayesinde bulduğu ancak uygulamaların yeterince yerel olmaması  dolayısıyla sıkıntılar yaşanabildiği, Yıldırım'ın, bu ihtiyacı karşılamak için  "Ulaşım Asistanı" projesini hayata geçireceği belirtildi.
 
"Ulaşım Asistanı"nda, tüm toplu taşıma araçlarıyla (kara, deniz ve  raylı sistemler) birlikte bisiklet ve özel araç kullanımını da barındıran,  kullanıcıya en verimli ulaşım yöntemlerini, ücretleriyle beraber listeleyeceği  kaydedilirken, şöyle denildi:
 
"Ulaşım Asistanı, İTaksi, İServis, İstikamet, İBus ve İVip alt  uygulamalarını da içeren bir toplu ulaşım uygulaması olacak. Akıllı telefon  uygulaması olarak çalışacak sistem, aktarma merkezleri ve büyük duraklara da  kiosk olarak yerleştirilecek. Örneğin Avcılar’dan Sancaktepe’ye  gideceksiniz. Yola çıkış ve varış noktaları girildiğinde asistan, zaman ve fiyat  optimizasyonları ile en verimli rotayı önerecek. Daha da önemlisi, varmak  istenilen yer için ne zaman yola çıkılması gerektiğini yapay zeka ve günlük  trafik ortalamalarını değerlendirerek önerecek. (Örneğin bir bölgede her gün  trafiğin 13:30’dan sonra açıldığını bildiği için ‘şu an trafik yoğun ama yarım  saat sonra açılır’ diyecek) Tüm toplu taşıma araçlarıyla (kara, deniz ve raylı  sistemler) birlikte bisiklet ve özel araç kullanımını da alternatif olarak  sunacak. Kullanıcıya en verimli ulaşım yöntemleri, ücretleriyle beraber listelenecek."iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku