• Diğer

Gündem

Binali Yıldırım: İnsan sevgisi varsa, siyasette başarılı olursun

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Siyasetin okulu yok, siyasetin okulu sokaktır. İnsan sevgisi varsa, siyasette başarılı olursun." dedi.

Binali Yıldırım: İnsan sevgisi varsa, siyasette başarılı olursun

8 Mart 2019 16:55
-A

+A

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım,  Çapa Fen Lisesinde eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kendisiyle aynı ismi  taşıyan torununun moderatör olduğu söyleşide, öğrencilerle buluştu.Yıldırım, küçük yaşlarda geldiği İstanbul'da okuyup, bakan, başbakan,  meclis başkanlığı yaptığını ifade ederek, şimdi İstanbul'a olan borcunu ödemek  için belediye başkanlığına aday olduğunu söyledi.AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan'la öğrencilerden  gelen soruları yanıtlayan Yıldırım, bir öğrencinin tarihi yapı olan okullarının  korunması ve ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili talebine olumlu cevap vererek,  seçimden sonra kütüphane, laboratuvar ve diğer eksiklikleri gidereceklerini dile  getirdi.Yıldırım, metro duraklarının her birine küçük kütüphaneler  yapacaklarını ifade ederek, "Mahalle takımlarını kurup, mahalle maçlarını  başlatacağız. 961 mahallede futbol karşılaşmaları olacak. Önce mahalleler sonra  ilçeler arasında, sonra da İstanbul genelinde düzenli müsabakalar olacak. Üç  korner bir penaltı kuralını geri getireceğiz." diye konuştu.Toplu ulaşımla ilgili projelerinin sorulması üzerine Yıldırım,  "Önümüzdeki 5 yıl içerisinde metro ve tramvayların uzunluğunu 518 kilometreye  çıkaracağız. Şu anda 170 kilometre. Daha birçok hat yapılacak birbirine paralel.  Bunlar olunca artık hiçbir sıkışıklık yaşanmayacak. Yani altyapıyı  geliştireceğiz." yanıtını verdi.
"İNSAN SEVGİSİ VARSA, SİYASETTE BAŞARILI OLURSUN"
Binali Yıldırım, siyasete atılmak isteyen bir öğrencinin tavsiye  istemesi üzerine, "Siyasette olmak başka bir şey, mühendis olmak daha başka bir  şey. Önce tıp doktoru ol. Bunun siyasetçi olmana engel bir tarafı yok. Siyasetin  okulu yok, siyasetin okulu sokaktır. İnsan sevgisi varsa, siyasette başarılı  olursun." diye konuştu.
"Yeni Havalimanı metrosu ne zaman açılacak?" şeklindeki soru üzerine  Yıldırım, metronun yapımının sürdüğünü, 1,5 yıl daha devam edeceğini aktardı.
Batman'dan gelen bir öğrencinin memleketindeki eğitimle bu okuldaki  eğitim arasında fark olduğunu belirtmesi üzerine Yıldırım, "Buraya gelmeyi nasıl  başardın? Bazen zorluklar başarıyı da beraberinde getiriyor. Senin oradan  süzülerek buraya gelmen büyük başarı. Türkiye'nin parmakla gösterilen okuluna  gelmişsin." dedi.
Yıldırım, okulun laboratuvarının iyileştirilmesi konusunda da söz  verdiğini belirterek, konuya en kısa zamanda el atacaklarını söyledi.
"FATİH'TE 2 MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPACAĞIZ"
Bir öğrencinin Fatih'te spor ve sosyal aktiviteler için tesis talebini  iletmesi üzerine ise Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, "Fatih bir iki yıl  içerisinde İstanbul'da spora ve sportif faaliyetlere en kolay ulaşılacak ilçe  olacak. Bunun için de projelerimiz mevcut. Birçok açık ve kapalı spor tesis  yapacağız. Tarihi surların etrafındaki mezbelelik alan temizlendiğinde yaklaşık  5-6 kilometrelik yürüyüş, bisiklet yolları, açık-kapalı spor tesislerini inşa edeceğiz. Ayrıca Fatih'te öğrencilerin ders çalışıp kitap okuyacağı 2 millet  kütüphanesi yapacağız." şeklinde konuştu. 
Şehrin mimarisinin korunmasıyla ilgili projelerinin sorulması üzerine  Turan, "İstanbul'da 35 bine yakın tescilli eser var. Yani tarihi nitelikte eser  var. Bunun 12 bine yakını şu anda bulunduğunuz surlarla çevrili alan içerisinde.  12 bin eserden sadece bir tanesi şu an içerisinde bulunduğumuz eser. Bunlar  içerisinde Sultanahmet, Ayasofya gibi bir sürü şaheserimiz var." ifadelerini  kullandı.
Çapa Fen Lisesindeki söyleşiye eski bakan İsmet Yılmaz, Fatih Belediye  Başkanı Hasan Suver de katıldı.iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku