• Diğer

Gündem

Binali Yıldırım: 'En gerçek en doğru anket sandıktan çıkan sonuçtur'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, en gerçek ve en doğru anketin seçim sandığından çıkan sonuç olduğunu belirterek, "İstanbul'a, İstanbullulara güveniyorum. İstanbul'da yaşayan, sorunlarıyla baş etmeye çalışan, İstanbul'un geleceğini arayan bütün seçmenlerin desteğini talep ediyorum." dedi.

Binali Yıldırım: 'En gerçek en doğru anket sandıktan çıkan sonuçtur'

14 Mart 2019 15:37
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayında bir etkinliğe katılan Yıldırım,  çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin, İstanbul'daki servisçilerin, taleplerine ilişkin bir  açıklama yaptığını hatırlatarak, "Servisçilerin talep ve çağrılarına cevabınız ne  olur?" sorusu üzerine Yıldırım, servisçilerin isteklerinden haberdar olduğunu  ifade ederek, İBB Başkanı ile görüşeceğini söyledi.
İstanbul'da 60 binin üzerinden servisçi esnafının bulunduğuna ifade  eden Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bunlar, İstanbul'un öğrencilerini, çalışanlarını ve yükünü taşıyor.  Büyük hizmet ifa ediyorlar. Dolayısıyla servisçilerimizin sorunlarına gereken  ilgiyi, alakayı bugüne kadar gösterdik. Bugünden sonra da göstereceğiz. Talepleri  makul talepler. İstanbul kart izin belgesinin 10 yıldan 30 yıla çıkartılması  talebi, yerine getirilecek bir şey. Bu konuda, yeni kart alıp, servis hizmetine  girmek isteyenlerin gelişi güzel de İstanbul Koordinasyon Merkezi (UKOME)  marifetiyle, servisçilerin temsilcilerinin de bulunacağı, bir kararla yapılması  ve bu şekilde arz talep dengesinin sağlanmasını önemsiyoruz. Öncelikle, konuyu  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşeceğim. Bu konuda yapılması ve  alınması gereken kararların alınmasını sağlayacağız."
Bir önceki seçimde sonuçları en iyi tahmin eden araştırma şirketinin  yaptığı ankette kendisinin önde gösterildiği hatırlatılarak "AK Parti'nin sürekli  olarak çıtayı yükselttiğini söylediniz. Bu seçimler için sizin bir çıtanız var  mı, nedir hedefiniz?" şeklindeki bir soruya Yıldırım şu cevap verdi:
"Çıtam, İstanbulluların 31 Mart'ta verecekleri destektir. En gerçek,  en doğru anket, seçim sandığından çıkan sonuçtu. İstanbul'a, İstanbullulara  güveniyorum. İstanbul'da yaşayan, sorunlarıyla baş etmeye çalışan, İstanbul'un  geleceğini arayan bütün seçmenlerin desteğini talep ediyorum. Ayrıştırmadan,  herkesi kucaklayan, herkesin başkanı olacağıma da bütün İstanbulluların huzurunda  söz veriyorum."iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku