• Diğer

Gündem

Antalya uçağında ortalık karıştı!

Manchester'dan Antalya'ya giden uçakta bir kadın yolcu, ağlayan bebeğe sinirlenip adeta terör estirdi. Uçuş görevlilerine saldırıp yolculara tokat atan kadın güçlükle sakinleştirilirken, uçak Viyana'ya zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı.

Antalya uçağında ortalık karıştı!

23 Mart 2022 13:24
-A

+A

İngiltere'nin Manchester kentinden Antalya'ya gitmek üzere, bu sabah yola çıkan Jet2 Havayolları'na ait bir uçak, yolculardan birinin taşkınlık yapması ve yolculara saldırması üzerine zorunlu olarak Viyana'ya yönlendirildi.
 
AĞLAYAN BEBEĞE SİNİRLENİP YOLCULARA TOKAT ATTI
İngiltere'de yayın yapan Manchester Evening News'e konuşan yolcu, bir kadın yolcunun uçuşun sonlanmasına yaklaşık bir saat 20 dakika kala rahatsız edici hale geldiğini söyledi. İsmi açıklanmayan kadının, uçakta ağlayan bebeğe sinirlendiği daha sonra da uçağı birbirine kattığı belirtildi. Kadının önce uçuş görevlilerine saldırdığı daha sonra da öfkesini yolculara döndürdüğü, hatta bazı yolculara tokat attığı ifade edildi.
 
''BİR ADAM ONU UÇAĞIN ARKASINA GÖTÜRDÜ''
Uçakta bulunan ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir yolcu, "Çok gürültü olduğunu söyledi, sonra uçağın ön tarafına geldi. Jet2 personeline çok kızdı ve sakinleşmedi. Sesi giderek yükseliyor ve agresifleşiyordu. İnsanların yüzüne yüzüne bağırıyordu." ifadelerinde bulundu. Görgü tanığı, ''İnsanlar uçağa binmeden önce havaalanında tekme attığını söylüyordu. Daha sora uçakta, bir yolcu bir şey söyledi ve onun yüzüne tokat attı. Sonra bir adam ayağa kalktı ve onu uçağın arkasına götürmeden önce durumu sakinleştirmeye çalıştı.'' dedi.
 
Uçağı birbirine katan yolcu Avusturya'nın başkenti Viyana'da güvenlik görevlileri tarafından uçaktan indirildiği sırada yolcuların durumu alkışlayarak desteklediği belirtildi. Uçağın Viyana'da iki saat durduktan sonra tekrar Antalya'ya yönlendirildiği açıklandı.
 
HAVAYOLU ŞİRKETİ YAŞANANLARI DOĞRULADI
Jet2 yaptığı açıklamada olayı doğrularken, yolcu indirildikten sonra uçuşun Antalya'ya başarıyla devam ettiğini açıkladı. Bir Jet2 sözcüsü İngiliz basınına şunları söyledi: Manchester'dan Antalya'ya LS895 uçuşunun bugün erken saatlerde, rahatsız edici bir yolcu yüzünden, Viyana'ya yönlendirildiğini doğrulayabiliriz. Aile dostu bir havayolu olarak, yıkıcı davranışlara sıfır tolerans yaklaşımı uyguluyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku