• Diğer

Dünya

Almanya ayakta!

Almanya basını, bugün Başbakan Olaf Scholz'un eşi olan Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanı Britta Ernst'in karıştığı skandalı manşetten verdi. G7 ülkelerinin liderleri ve eşlerinin özellikleriyle ilgili çok gizli belgeleri çöpe atan Ernst'in imha etmek yerine buruşturup attığı çok sayıda kağıt komşuları tarafından bulundu.

Almanya ayakta!

24 Temmuz 2022 17:06
-A

+A

 
Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un eşi Britta Ernst'in çöpe attığı gizli G7 Zirvesi belgeleri, çiftin komşuları tarafından çöpte bulundu.
 
LİDERLER VE EŞLERİNİN ÖZELLİKLERİYLE İLGİLİ BELGELER
Spiegel dergisinin haberine göre, Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanı Britta Ernst, Scholz'un işleriyle alakalı bazı müsvedde ve kağıtları çöpe attı. Atılanlar arasında, "özel-yalnızca resmi kullanım için" olarak sınıflandırılan ve G7 ülkelerinin liderleri ile eşlerinin özellikleriyle ilgili belgeler de yer alıyordu. Ernst'in çöpe attığı belgeler, komşuları tarafından bulundu.
 
 
İMHA ETMEDEN ÇÖPE ATMA HAKKI BULUNMUYOR
Almanya Dışişleri Bakanlığı, derlediği bu belgeleri "özel-yalnızca resmi kullanım için" olarak sınıflandırdığı için Ernst'in bunları gereği gibi imha etmeden çöpe atma hakkı bulunmuyor. Gizli belgelerin katı kurallara tabii tutulduğu Almanya'da, "resmi kullanım içindir" kaşesi bulunan belgelerin, içerikleri fark edilmeyecek ve kurtarılamayacak şekilde imha edilmesi gerekiyor.
 
G7 ÜLKELERİNİN LİDERLERİ ALMANYA'DA BİR ARAYA GELMİŞTİ
ABD, Almanya, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya ve Japonya'dan oluşan G7 ülkelerinin liderleri, 26-28 Haziran tarihlerinde Almanya'nın ev sahipliğinde Bavyera eyaletindeki Elmau Sarayı'nda düzenlenen G7 Zirvesi kapsamında bir araya gelmişti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku