• Diğer

Gündem

AK Parti, 2023'e çok sıkı hazırlanıyor!

AK Parti, 2023'e çok sıkı hazırlanıyor! Şarkıları bile seçimi kazandıracak kesime hitap edecek

AK Parti, 2023'e çok sıkı hazırlanıyor!

9 Eylül 2022 14:55
-A

+A

 
AK Parti 2023 seçimlerine çok kısa bir süre kala seçim çalışmalarını hızlandırdı. Seçimlerde büyük bir başarı elde etmek isteyen parti kurmayları, seçim şarkısı üzerinde bile büyük titizlikle çalışıyor. İddiaya göre AK Parti'nin şarkısı, oy potansiyelleri nedeniyle seçimleri etkileyebilecek güçte olan z kuşağına yönelik yazılacak.
 
2023 seçimlerine 10 aydan bile daha kısa bir süre kalmasının ardından özellike iktidar cephesinde büyük bir hazırlık başladı. Ocak ayında dar gelirlilere yönelik önemli adımlar atması beklenen iktidar, seçim kampanyası ayağını da ihmal etmiyor. Hatta AK Parti'nin seçim şarkısı üzerinde bile titizlikle çalıştığı ve şarkıyla özellikle z kuşağına hitap edileceği belirtildi.
 
ESKİ BEYANNAMELER İNCELENDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde AK Parti MYK'yı toplayıp seçim beyannamesi hazırlıklarına başlanması talimatı vermişti. Daha sonra yapılan çalışmalarda öncelikli olarak AK Parti'nin eski seçim beyannameleri, buralarda verilen vaatler ve ne kadarının yerine getirildiğine bakıldı.
 
"NE DEDİYSEK O" SLOGANI ÖNE ÇIKARILACAK
Beyannamelerdeki vaatlerin yüzde 80'inin yapıldığı, geri kalan kısmının ise yapımına devam edildiği görüldü. Bu nedenle seçim sürecinde ve beyannamede "ne dediysek o" sloganının da öne çıkartılması görüşü ağırlık kazandı.
 
TÜM KESİMLERİN GÜNLÜK HAYATINA DOKUNULACAK
Yapılan toplantılarda, beyannamede yer alacak seçim vaatlerinin genel çerçevesi çizildi. AK Parti, 2023 seçimlerinde, ülkenin çehresini değiştiren büyük projeler yanında toplumun tüm kesimlerinin günlük hayatına dokunan, mevcut sorunlarını çözen, onlara gelecek güvencesi veren dil, üslup ve sloganlar üzerinde duruyor.
 
GENÇLERE YÖNELİK ŞARKILAR ÖN PLANDA OLACAK
Seçim şarkılarının seçimine de büyük önem verilecek. Bunun için özel komisyon kurulacak. Bu iki konuda bir yerde seçimin kaderini belirleyecek genç seçmene dönük mesajlar yer alacak. Özellikle seçim şarkıları daha çok gençlere hitap edecek şekilde düzenlenecek.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku