• Diğer

Yerel

Afşin’de Konteyner Kent Kurulumuna Başlandı

Afet sonrası Afşin’de yaralar tüm hızıyla sarılmaya devam ediyor. Afşin Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlar için Avrupa Türk Toplumu ve Çekmeköy Belediyesi’nin destekleriyle altyapı çalışmalarını tamamladığı konteyner kentin kurulumuna başladı.

Afşin’de Konteyner Kent Kurulumuna Başlandı

24 Şubat 2023 18:16
-A

+A

 İlk etapta İlçe Sağlık Müdürlüğü yanında kurulumu devam eden 200 konteynerin tamamlanması ile depremden etkilenen vatandaşların bu alanlara yerleştirilmesi planlanıyor. Aynı zamanda yeni konteyner kentlerin kurulumu için sevkiyatlar da tüm hızıyla sürüyor. 
 
Yeni Konteyner Kentleri İçin Çalışmalar Tamamlanıyor 

 
İlçe Sağlık Müdürlüğü alanının devamında Çekmeköy Belediyesi tarafından kurulacak olan 100 konteynerlik kentin ve AFAD ekiplerince hazırlanan 1500 konteynerlik kentin de altyapı çalışmaları devam ediyor. Konteyner kentlerdeki altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu alanlara AFAD’ın belirlediği öncelik sırası ile depremzedeler yerleştirilerek bölgedeki barınma ihtiyacı kısa sürede giderilmiş olacak.
 
 
BAKAN YARDIMCISI VARANK AFŞİN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in ilçe girişinde karşıladığı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Afşin’de incelemelerde bulundu.
 
Bakan Yardımcısı Varank ve beraberindeki heyete incelemeler esnasında Afşin Belediye Başkanı Güven eşlik etti.
 
Bakan Yardımcısı Varank, Kahramanmaraş ili Pazarcık İlçesi ve Elbistan İlçesi merkezli depremlerden etkilenen Afşin’de yapılması planlanan konutlar hakkında bilgi aldı.
 
Bu kapsamda konutların yapılması planlanan Hüyüklü Mahallesi sınırları içerisinde kalan bölgede incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Varank, tüm Afşin’li depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra ilçeden ayrıldı.


 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku