• Diğer

Gündem

AFAD Paylaşıp geri çekti

Son Dakika: AFAD'dan panik yaratan "Sahil kenarlarından uzak durun" uyarısı! Paylaşıp geri çektiler

AFAD Paylaşıp geri çekti

21 Şubat 2023 01:00
-A

+A

 
 
Hatay'da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından, deniz seviyesinde 50 santimetreye kadar yükselme riski olduğunu belirten AFAD, uyarısını geri çekti. AFAD, "Hatay merkezli meydana gelen depremlerin ardından Kandilli Rasathanesinin uyarısı üzerine tedbir amaçlı verilen deniz seviyesi yükseltisine yönelik uyarı, Kandilli Rasathanesi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda kaldırılmıştır" ifadelerini kullandı.
 
Kahramanmaraş merkezli depremin en fazla hasar verdiği Hatay'da 2 büyük deprem daha meydana geldi. Defne ilçesinde 6.4, Samandağ'da ise 5.8 şiddetinde sarsıldı.
 

AFAD'DAN KRİTİK UYARI
Çevre illerde de hissedilen depremler büyük paniğe neden olurken, Afad'dan kritik bir uyarı geldi. Afad, deniz seviyesinin yükselme riskine karşı vatandaşların sahil şeridinden uzak durmasını istedi. Açıklamada, "Hatay'da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüklerindeki depremler sonrasında, ilgili ekiplerimiz teyakkuz halinde olup gelen ihbarlara hızla müdahale edilmektedir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 cm'ye kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir." ifadelerine yer verilirken, AFAD uyarıyı bir süre sonra geri çekti.
 
"UYARI DEĞERLENDİRMELER SONUCUNDA KALDIRILDI"
AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şunlar kaydedildi: "Hatay merkezli meydana gelen depremlerin ardından Kandilli Rasathanesinin uyarısı üzerine tedbir amaçlı verilen deniz seviyesi yükseltisine yönelik uyarı, Kandilli Rasathanesi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda kaldırılmıştır."
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku