• Diğer

Yerel

Adatepe Barajı Sulaması Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyu

Adatepe Barajı Sulaması Çalışmaları Devam Ediyor

27 Aralık 2022 16:43
-A

+A

 
Kahramanmaraş ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. 
 
Kahramanmaraş Adatepe Barajı Sulaması 1. Kısım çalışmaları devam etmektedir. Çalışmaları devam eden Kahramanmaraş Adatepe Barajı Sulaması 1. Kısım Projesi tamamlandığında 67.880 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır.
Kahramanmaraş Adatepe Barajı Sulaması 1. Kısım Projesi kapsamında tamamı 40 km olan CTP ana boru hattının 31 km’lik bölümü tamamlanarak 43.400 dekar tarım arazisi sulamaya açılmıştır. Geriye kalan 9 km’lik bölümün de tamamlanmasıyla birlikte, 2022 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 169 milyon 700 bin TL katkı sağlaması hedeflenmektedir.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku