• Diğer

Gündem

Acil reform çağrısı:

Saran'dan Milli Eğitim Bakanlığı'na acil reform çağrısı: Bir milletin yok edilmesi için bomba ve füzeler şart değil

Acil reform çağrısı:

22 Temmuz 2022 12:27
-A

+A

 
 
Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla Milli Eğitim Bakanlığı'na önemli bir çağrıda bulundu. Saran'ın "Derhal bilimi esas alan A'dan Z'ye reform yapılsın. Eğitim sistemimiz iflas ederse ülke de iflas eder. Güney Afrika'da bir üniversitenin kapısında şöyle yazar: Bir milletin yok edilmesi için bombalar, füzeler şart değildir" ifadelerini kullandığı videoya binlerce beğeni geldi.

Saran Group Yönetimi Kurulu Başkanı Sadettin Saran, sosyal medya platformu Instagram üzerinden paylaştığı videoyla Milli Eğitim Bakanlığı'na acil reform çağrısı yaptı. Saran'ın video mesajı on binlerce kişi tarafından beğenilirken, binlerce kişi de yorum yaptı.
 
"BİR MİLLETİN YOK EDİLMESİ İÇİN BOMBALAR, FÜZELER ŞART DEĞİL"
Saran, "Geçenlerde lise ve üniversiteler için giriş sınavı yapıldı. Ve maalesef eğitimde durumumuz çok kötü. Bakın Güney Afrika'da bir üniversitenin kapısında şöyle yazar: Bir milletin yok edilmesi için bombalar, füzeler şart değildir. Eğitim kalitesini düşürmek yeter. Aileler bu gidişatı görüyorlar aslında. Çocukları için çaresizce kaliteli eğitim bulmaya çalışıyorlar" dedi.
 
 
"KIZ ÇOCUKLARININ OKULLAŞMA ORANINDA YÜZDE 6'DAN DAHA FAZLA DÜŞÜŞ VAR"
Özellikle Anadolu ve Fen Liseleri'ne büyük ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Sadettin Saran, şöyle devam etti:
 
"İmam Hatip Liseleri'nin sayısı sürekli artırılıyor ama öğrenci sayısı neredeyse hiç artmıyor. Meslek liselerine, teknik liselere, Anadolu ve Fen Liseleri'ne ilgi bir hayli artmasına rağmen oralarda tersi, okul sayısı azaltılıyor. Bir diğer tehlike de kız çocuklarının okullaşma oranında yüzde 6'dan daha fazla düşüş var. O yüzden buradan sesleniyorum: Milli Eğitim'de acilen, derhal bilimi esas alan A'dan Z'ye reform yapılsın. İnanın biz Türkiye olarak ekonomimizi de düzeltiliriz, uluslararası sorunları da çözeriz, her şeyi başarabiliriz. Ama eğitim sistemimiz iflas ederse ülke de iflas eder!"
 
22 SPOR SALONU YAPTI, ATATÜRK ADINI VERDİ
Toplumsal sorunlara duyarlılığıyla bilinen ve Atatürk adıyla 22 tane spor salonunu okulların hizmetine sunan Sadettin Saran, İstanbul Sözleşmesi'nin iptaline karşı da tutum almıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Android kullananlar dikkat!

Android kullananlar dikkat!

01:56 - 19 Ağustos 2022

EGM'den 81 ile bekçi genelgesi!

EGM'den 81 ile bekçi genelgesi!

13:13 - 17 Ağustos 2022

Denizli bu iddiayla çalkanıyor!

Denizli bu iddiayla çalkanıyor!

17:38 - 16 Ağustos 2022

İstanbul Boğazı çamura bulandı

İstanbul Boğazı çamura bulandı

15:36 - 15 Ağustos 2022

AKOM saat verip uyardı

AKOM saat verip uyardı

15:21 - 15 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku