• Diğer

Gündem

28 Şubat'ın 24'üncü yılı

Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat'ın aktörlerinden Fadime Şahin yıllar içerisinde ismini değiştirip kayıplara karışırken, sözde şeyh Ali Kalkancı ise gündeme geldiği uyuşturucu davalarında 20 yıl hapse mahkum edildi.

28 Şubat'ın 24'üncü yılı

26 Şubat 2021 16:39
-A

+A

Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve kadınların başörtüsü olduğu için okullara sokulmadığı, dinini vecibelerini yerine getirmek isteyenlerin adeta kamusal alandan silindiği, toplumsal düzeni korku ve tehlikeye endeksleyen kararların kağıda döküldüğü 28 Şubat'ın üzerinden 24 yıl geçti. Türk siyasi tarihinin şekillendirmeye çalışıldığı ve dönemin kimi generallerince de bin yıl süreceği öne sürülen 28 Şubat kararlarından AK Parti iktidarıyla beraber eser kalmazken, dönemin aktörleri ise halen hafızalardaki yerini koruyor.
 
Sırra kadem basan Şahin ismini değiştirmişti
 
Dönemin aktörlerinden Fadime Şahin, bir süre sonra kayıplara karışmıştı. Uzun süre görülmeyen Şahin ismini Tuğba A.Y. olarak değiştirmişti. İstanbul dışında bir hayat sürmeye başlayan Şahin, 2012 yılında 28 Şubat dönemini anlatan “(Q)üfür” adlı filmin yayınlanmasının durdurulması için yeni ismiyle mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme Fadime Şahin'in talebini reddetmişti.

Anahtar Kelimeler : 28 Şubat'ın 24'üncü yılı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku