• Diğer

Gündem

13 şehirde MLKP'nin gençlik yapılanmasına operasyon!

13 şehirde MLKP'nin gençlik yapılanmasına operasyon! Gözaltına alınanlardan 3'ü Yeşiller ve Sol Gelecek'ten milletvekili adayı

13 şehirde MLKP'nin gençlik yapılanmasına operasyon!

30 Nisan 2023 17:10
-A

+A

 
 
Marksist Leninist Komünist Parti terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik İstanbul ve Eskişehir'in de aralarında olduğu 9 ilde operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 şüpheliden 13'ü gözaltına alındı. Yakalanan 3 şüphelinin Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nden milletvekili adayı olduğu belirtildi.
 
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde bugün sabah saatlerinde eş zamanlı olarak Eskişehir merkezli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Hatay, Kayseri, Çanakkale, Mersin'de operasyon gerçekleştirildi.
 
13 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA
Operasyonda, Marksist Leninist Komünist Parti'nin (MLKP) gençlik yapılanması olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na (SGDF) üye olduğu gerekçesiyle haklarında yakalanma kararı çıkarılan 17 şüpheliden 13'ü yakalandı. Operasyonlar çerçevesinde yapılan aramalarda ise elde edilen çok sayıda dijital materyale ve yasaklı yayına incelenmek üzere el konuldu.
 

3'Ü MİLLETVEKİLİ ADAYI
Şüphelilerden 3'ünün, 14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti'den milletvekili adayı olduğu öğrenildi. Emniyetteki sorgusu süren şüphelilerden Arefe Meryem Yıldırım'ın İzmir 1. Bölge 8. Sıra Milletvekili Adayı, Burcu Ayyıldız'ın İstanbul 1. Bölge 16. Sıra Milletvekili Adayı ve Muslum Koyun'un Eskişehir 3. Sıra Milletvekili Adayı olduğu belirtildi. Ayrıca Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü'nün de gözaltına alınan isimler arasında olduğu öğrenildi.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku